• Oblíbená místa: Portugalsko, Brazílie, Madeira, Kapverdy, Azory

O cestovateli

Vystudoval portugalštinu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v roce 2012, kde následně pokračoval na doktorandském studiu. Kromě Portugalska miluje také Brazílii.

Po absolutoriu na humanitním gymnáziu se vrhl do dalšího studia, které je spojeno s jeho celoživotním koníčkem a vášní – hudbou. Během šestiletého studia trumpety na Konzervatoři Jaroslava Ježka stihl ochutnat kočovný život díky působení v cirkusu Barelli. Po konzervatoři se živil hrou na trumpetu na profesionální úrovni – například vystupoval v Bigbandu Českého rozhlasu.

Že cesty osudu jsou někdy nevyzpytatelné, tak toho je Milan dobrým příkladem. I stalo se tak, že se jednoho dne spřátelil s několika Portugalci. Jejich prostřednictvím navázal kontakt s touto překrásnou zemí a odtud bylo jen krůček ke studiu portugalštiny. Většina lidí by se spokojila s večerními jazykovými kurzy. Milan však bere vše pěkně „od podlahy“ a do hloubky. A tak se vrhl do dalšího studia – pro zdokonalení si vytkl nemalý cíl - přihlásil se ke studiu portugalské filologie na UK. Nadšení a chuť pro hlubší poznání tohoto jazyka proměnil v roční studijní pobyt v Lisabonu a půlroční stipendium získal také v brazilském Salvadoru.

Díky těmto pobytům se dokonale seznámil s oběma zeměmi, které procestoval křížem krážem a ve kterých má dodnes přátele.

Kromě toho, že průvodcuje skupinky cestovatelů, věnuje se překladatelství a tlumočení a také zkouší svůj pozitivní vztah ke všemu portugalskému přenést na své studenty.

Aktuální výpravy s cestovatelem Milan Tichý

Dříve proběhlé výpravy s cestovatelem Milan Tichý