• Oblíbená místa: JAR, Botswana, Tanzánie, Zimbabwe, Zambie

O cestovateli

Lovecký průvodce, ale i průvodce poznávacích foto-safari výprav. Od roku 1993 do roku 2006 pobýval každoročně v Tanzanii, dnes také JAR, Botswana, Zimbabwe, Zambie, dále: Kanada, Nový Zéland, Austrálie aj. V Africe pracuje i pro místní cestovní kanceláře, lovecké společnosti, aktivně se účastní odchytů divoké zvěře a její relokace. Nedávno vydal knihu “Lovci diamantových stínů”, která vypráví o drsném světě obchodníků s diamanty.

Díky svým bohatým zkušenostem s životem v Africe a na safari se stal oblíbeným průvodcem pro cestovatele, kteří mají zájem lépe poznat a porozumět africké divočině i místní kultuře.

 

Richard Marks: Lovci diamantových stínů

Román českého profesionálního lovce v Africe o drsném světě obchodníků s diamanty.

Christo McKenzie se jednoho dne musí vyrovnat nejen s náhlou smrtí svého otce, ale i s tím, že ho celý svůj velmi pohodlně zařízený život měl za někoho úplně jiného. Americký advokát newyorských bossů léta obhospodařoval na jiném kontinentu nečekaný zdroj obživy, což jeho syn na vlastní kůži a za drsných podmínek zjišťuje v nevyzpytatelné africké buši a městech východního pobřeží černého kontinentu. V buši platí jasný zákon – slabší vždycky, dřív anebo později, zemře. Christo na postu svého otce rychle pochopí, že je tento zákon univerzální.


Na lovu s Richardem Marksem
3 minuty s Richardem Marksem…