Madeira poznávací a s jógou s Ilonou Kindlovou

Termín: 26.10.2024 - 2.11.2024
Počet volných míst: 0
Rozpočet: 39 900 Kč

Chcete si prodloužit léto? Zkombinovat poznávání tohoto nádherného ostrova se cvičením? Nebo si jen tak užít paprsky slunce a „nachytat vitamín D na zimu“? Vydejte se s námi na konci října na Madeiru, navíc v termínu podzimních školních prázdnin! V ceně výpravy jsou kromě polopenze i 4 výlety vhodné pro všechny – a tedy úvodní ochutnávka Madeiry. Věříme, že vám ostrov zachutná stejně jako nám.

Lekce jógy během pobytu jsou určené všem cestovatelům, kteří cvičí jógu nebo ji chtějí zkusit. Budeme pečovat o tělo, mysl i duši. Využijeme řízený dech, zahrneme všímavost, relaxaci a i meditaci na závěr. Naučíme se techniky, které nám mohou být pomocníkem pro lepší prožívání sama sebe a lehčeji se pohybovat každý den.

Přestože Madeira není klasickou dovolenkovou destinací pro koupání v moři, nudit se zde nebudeme. V říjnu je na Madeiře stále krásných 25°C a tak určitě dojde jak na koupání v bazénu, tak třeba i v koupacích jezírkách na pobřeží.

Ubytováni budeme ve Suite hotelu Jardins d´Ajuda (dle našeho hodnocení 3* superior, oficiálně 4* hotel). Popis hotelu a fotky zde. Přestože není nejnovější, nabízí komfortní servis a ubytování v prostorných pokojích, studiích a suitách s kuchyňkou. Umožňuje ubytování jak pro 2 osoby, tak i pro rodiny (2 dospělí plus 2 děti do 14 let). Navíc má jako jeden z mála hotelů i rozlehlou zahradu a bazén s prostorem kolem pro cvičení. A pro případ horšího počasí i vnitřní bazén a saunu. Navíc se nachází v oblíbené části města zvané Lido.

Ubytování v oblasti Lida s sebou nese řadu výhod:

 • množství obchodů a restaurací v okolí
 • několik kilometrů dlouhá pobřežní promenáda vhodná na procházky (velká část je bezbariérová – vhodná i pro starší či handicapované osoby i kočárky)
 • výborná dostupnost do historického centra Funchalu (pěšky 35–40 min, případně spojení MHD) – nejste tak ve svém volnu odkázáni na taxi
 • sportovní vyžití (nedaleko hotelu je panoramatický park s minigolfem, dětským adventure parkem, kavárnou), dva plavecké areály na břehu moře

Itinerář výpravy

Sraz na letišti Václava Havla a následný odlet přímou linkou do Funchalu (11:40 – 15:20).

Transfer z letiště do hotelu a ubytování.

1.večeře v hotelu a 1.noc

Snídaně v hotelu a úvodní jógová lekce pro zájemce (u bazénu nebo v blízkosti promenády na betonových platech u moře).

Během dne se vydáme na polodenní výlet, který ocení dospělí i děti. Křišťálově čisté vody souostroví jsou mimořádně bohaté a žije zde velká řada živočichů. Moře v některých místech dosahuje hloubky až 3000 metrů, neboť ostrov je vrcholem vyhaslé sopky. Pozorování delfínů a velryb na Madeiře je díky tomu jednou z nejoblíbenějších aktivit na ostrově. V okolích vodách se vyskytuje až 36 druhů delfínů, takže je téměř nemožné, abychom žádného nezahlédli.

Vydáme se z centra Funchalu na 3 hodinovou plavbu na katamaránu a vyzkoušíme, zda budeme mít štěstí na hejna hravých delfínů či dalších kytovců, kteří kolem souostroví Madeira žijí. Uvidíme i útes Cabo Girão – se svojí výškou 580 metrů patří k nejvyšším útesům na světě. Cestou mineme i rybářské vesnice  – například Câmara de Lobos.

Návrat do hotelu, zbytek dne volno.

Večeře v hotelu, 2.noc

Snídaně v hotelu a jógová lekce.

Odjezd do centra města, kde se si prohlédneme s místním průvodcem katedrálu Santa Fé, projdeme centrum k hlavnímu tržišti Mercado dos Lavradores s přehlídkou všech druhů ovoce a zeleniny, které Madeira nabízí. Milovníci květin zde potěší oko při pohledu na plné pestrobarevné vázy, ale i balíčky cibulek a sazenic místních prodejců. A to je teprve začátek našeho zkoumání místní flóry. Poté, co ochutnáme vína v místní vinotéce, se necháme vyvézt minibusem do botanické zahrady. Zde nás teprve čeká ten pravý ráj – botanická zahrada v nadmořské výšce 570 m n.m. je jedním z hlavních lákadel – na 8 hektarech roste přehlídka 2000 druhů exotických rostlin uspořádaných do krásných pestrobarevných záhonů, políček, lemovaných cest a posezení. Zahrada navíc leží přímo nad městem necelé dva kilometry od pobřeží a v případě jasného počasí jsou odsud krásné výhledy na celé město i oceán.

Poté se můžeme nechat odvézt do hotelu anebo si společně podle počasí prodloužíme odpoledne. Můžeme se svést lanovkou vzhůru a prohlédnout si tropickou zahradu v Monte, poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie a pak se svézeme dolů do města (pokud holdujete trošce adrenalinu) na legendárních proutěných saní. Cestou dolů prosvištíme úzkými uličkami anebo využijeme panoramatickou lanovku. A pokud by se nám opravdu chtělo, můžeme se nedaleko dolní stanice lanovky dojít vykoupat do moře. Je jen na nás, jaký program zvolíme.

Večeře v hotelu, 3.noc

Snídaně v hotelu a odjezd na vrcholový trek. Pico Ruivo je nejvyšší hora ostrova a 3. nejvyšší hora Portugalska, Pico do Arieiro 3. nejvyšší hora Madeiry.

Nezaleknete se fyzické aktivity a vydáte se na tento trek? Přestože patří na Madeiře k těm náročnějším, zaručujeme vám, že se jeho absolvování stane zážitkem na celý život. Z Pico Ruivo na Pico do Arieiro zažijeme vzrušující horskou procházku v nadmořské výšce nad 1800 m. Horská stezka spojuje tři nejvyšší hory Madeiry a nabízí panoramatické výhledy přes úchvatné centrální pohoří. To je součástí sítě Natura 2000, evropské sítě, která má velký význam pro ochranu přírody. Budeme mít štěstí a zahlédneme některého z endemických ptáků – třeba buřňáka madeirského, jeden z nejohroženějších ptáků v Evropě, který zde hnízdí?

Abychom případný výstup usnadnili i těm, kteří trpí závratí či si nejsou jisti svou kondicí, začneme na parkovišti Teixeira. Zde zůstane i minibus pro ty, kteří by si na celý přechod netroufli a chtěli se po prvním výstupu vrátit. Z parkoviště je nejméně náročná a nejkratší cesta na Pico Ruivo (cca 2,8 km jeden směr). Většinou cesty vede dlážděný chodník a na několika místech jsou schody. Stateční a treků lační pak půjdou z Pico Ruivo zhruba dalších 7 km po vrcholcích na Pico do Arieiro, kam mezitím přejede minibus. Obě skupiny se pak mohou znovu sejít a užit si společně výhledy.

Na výlet budeme vyrážet brzy ráno. Na lekci jógy se můžeme těšit odpoledne.

Večeře a 4. noc v hotelu

Snídaně a večeře v hotelu. Čeká nás také ranní a odpolední lekce jógy.

Po náročném předchozím dni si dopřejeme relaxační den. Každý ho může strávit podle svého. Odpočinkem u bazénu či v hotelovém wellness, procházkou po městě či se lze vydat do historického centra Funchalu. Anebo si můžeme zahrát minigolf či si jen s knihou odpočinout na lehátku.

Všichni fotbaloví fanoušci by měli zpozornět: Madeiru proslavil po celém světě fenomenální fotbalista Cristian Ronaldo. Ve funchalském přístavu lze navštívit jeho muzeum CR7, posedět v kavárně na nábřeží a vyfotit se u jeho slavné sochy.

5.noc

Snídaně v hotelu a odjezd na celodenní výlet s obědem

Pestrost Madeiry nejvíce oceníme během výletu do severní části a na nejvýchodnější výběžek. První naší zastávkou bude vesnice Camacha, která je známá výrobou proutěných produktů z vrby. Pokud budeme mít chuť, zastavíme se na místním trhu, kde výrobky stejně jako ovoce a čerstvou zeleninu prodávají. Dalším zastavením bude Ribeiro Frio – malá vesnička se pstruží farmou v srdci lesa Laurissilva. Odtud vyrazíme na hezkou a nenáročnou procházku kolem levády dos Balcões. Pokud nám bude přát počasí, dostaneme se na vyhlídku s nádherným výhledem do údolí Ribeira da Metade až k pobřeží a na štíty hor.

Poté se vydáme do Santany, která je proslulá tradičními chalupami. Vyfotíme se u některého z typických domečků s „ačkovou střechou“ pokrytou slámou? Anebo si užiejeme relax po obědě s výhledem na moře u restaurace? Cestou zpět do Funchalu se zastavíme u Ponta de São Lourenço – nejvýchodnějšího bodu ostrova s výjimečnými skalními útvary. Tamní krajina připomíná spíše Island než zelenou Madeiru. Zastavíme se i ve druhém největším městě Madeiry – Machicu, kde je v zálivu i pěkná písečná pláž. Bude počasí na koupání?

Podle času návratu lekce jógy.

Večeře a 6.noc.

Poslední den před odletem si užijeme zaslouženého relaxu. Snídani a večeři máme zajištěnu v hotelu. Ilona si pro nás připraví ranní a odpolední lekci jógy.

7.noc

Snídaně v hotelu a rozlučková lekce jógy.

Před obědem transfer na letiště a poslední rozloučení se s Madeirou.

13:50 – 19:15 – Let z Madeiry do Prahy

ROZPOČET ZAHRNUJE:

 • Letenka Praha – Madeira včetně letištních tax
 • Příruční zavazadlo na palubu
 • Odbavené zavazadlo do 23 kg
 • 7 x ubytování v hotelu ve 2lůžkovém pokoji (rodiny ve suitách)
 • 7 x snídaně v hotelu
 • 7 x večeře v hotelu
 • Transfer z letiště do hotelu a zpět
 • Polodenní výlet po Funchalu včetně botanické zahrady a ochutnávky vína
 • Polodenní výlet na katamaránu za pozorováním delfínů a velryb
 • Celodenní výlet na sever a východ ostrova včetně oběda
 • Celodenní výlet s trekem po madeirských vrcholech (bez oběda)
 • Lekce jógy s Ilonou Kindlovou – ráno a večer (podle programu, pokud se na výlet odjíždí před 9:00, ranní lekce jógy se nekoná)
 • Služby místních anglicky mluvících průvodců během výletů
 • Technická asistence z CK
 • Pojištění zájezdu dle zákona 159/99 Sb.

ROZPOČET PRO DÍTĚ 2–14 LET UBYTOVANÉ SE 2 DOSPĚLÝMI OSOBAMI – 35 000 Kč

ROZPOČET NEZAHRNUJE:

 • Obědy (kromě jednoho během celodenního výletu)
 • Nápoje u večeře
 • Místní taxa  – bude pravděpodobně zavedena od června 2024 (splatná v hotelu na recepci – 2 eur/os.nad 13 let/den)
 • Spropitné průvodcům, řidičům
 • Útraty osobní povahy (minibary apod.)
 • Cestovní pojištění
 • Pojištění storna zájezdu

MOŽNO PŘIKOUPIT:

 • Příplatek za 1lůžkový pokoj – 7 000 Kč
 • Cestovní pojištění ERV cestovní pojišťovny – produkt Single Trip/Standard/E­vropa za 440 Kč
 • Cestovní pojištění ERV cestovní pojišťovny – produkt Single Trip/Standard/E­vropa/Senior (nad 70 let) za 880 Kč
 • Pojištění storna zájezdu – varianta STORNO PLUS (U varianty STORNO PLUS můžete stornovat i z jiných než zdravotních důvodů. Doporučujeme si přečíst více informací zde ,kde jsou důvody storna specifikovány. POZOR – nejedná se o libovolné důvody – například nepříznivá předpověď počasí v destinaci apod. Standardní cena pojištění Storna Plus (7% z celkové ceny zájezdu)
 • Ekonomičtější verze pojištění storna zájezdu je varianta STORNO, která zahrnuje možnost stornovat pouze konkrétní důvody vyjmenované v pojistných podmínkách a týkající se striktně osob, které cestují. Standardní cena pojištění Storna (4% z celkové ceny zájezdu)
 • Zvýhodněná cena pojištění storna v případě kombinace s cestovním pojištěním u ERV (5% STORNO PLUS nebo 3% STORNO z celkové ceny zájezdu)

DALŠÍ INFORMACE:

 • Na výpravu se vydáme, pokud nás bude alespoň 12.
 • Výprava není fyzicky náročná (kromě treku po vrcholcích, kde lze však zvolit i méně náročnou variantu).
 • Výprava je vhodná jak pro jednotlivce, páry, tak i rodiny s dětmi, které mohou využít podzimních prázdnin. Cvičení jógy je dobrovolné.
 • Jakékoliv dotazy k výpravě můžete směřovat na organizátora Axamit Travel, Radka Svobodová radka.svobodova zavináč axamittravel.cz