Víkend pod Českým nebem na Vysočině

Termín: 8.4.2022 - 10.4.2022
Počet volných míst: 0
Rozpočet: 5 500 Kč

Relaxačně-aktivní víkend  – vyvážený pro ženy i muže

Zveme vás na víkend na Vysočinu. Kousek od dálnice D1, napůl cesty mezi Prahou a Brnem, leží kopcovitý region skrývající utajené perly. Rádi bychom vám alespoň několik z nich ukázali! Zároveň bude možnost si ráno a v podvečer zacvičit jógu, na místě si lze půjčit kola, hole na nordic walking. Nebo zahájíme pobyt ochutnávkou klášterního piva či si dopřejeme pivní lázeň?

Rozmazlováni budeme v premonstrátském klášteře Želiv, který je národní kulturní památkou. Místo s bezmála 900letou historií prošlo řadou proměn. V dnešním areálu je krom soukromých prostor premonstrátů hotel s nádhernými dobovými pokoji, klášterní restaurace, pivovar, lazebna.

Během pobytu nás lektorka Ilona Kindlová provede 4 lekcemi jógy (v případě, že přijedeme už ve čtvrtek, lekcí bude 6). Aktivně si lze vyzkoušet lekce jógy, fasciální a rehabilitační cvičení přizpůsobené především vám (s ohledem na program). Nejen, že se při cvičení, které je vhodné jak pro začátečníky, tak pro mírně pokročilé, budeme cítit příjemně – zaručujeme vám, že budeme přímo v nebi! A to dokonce českém! Cvičit se totiž bude v nádherném sále se stropními freskami s příznačným názvem „České nebe“. Zároveň si můžeme dopřát wellness procedury v klášteře (masáže doporučujeme objednat předem). A samozřejmě nás čekají i výlety do okolí: na vrchol Křemešník – významné poutní místo s rozhlednou, do Pelhřimova i do Humpolce na zříceninu hradu Orlíka.

Na příjemný víkend s vámi se těší lektorka Ilona Kindlová.

COKOLIV MŮŽETE UDĚLAT PRO SEBE, UDĚLEJTE DNES.

Itinerář výpravy

Klášter Želiv – založený již ve 12.století, si během své existence prošel převratnými změnami. V období komunismu zde byl i internační tábor pro kněží, protialkoholická léčebna, celý areál postupně chátral. O to víc budeme překvapeni, jaké krásné místo z chátrajících budov vzniklo během posledního desetiletí.

Ubytujeme se v pokojích s replikami historického nábytku, zacvičíme si v nádherném sále České nebe, relaxovat budeme v místní lazebně. Kdo chce, může přijet už ve čtvrtek a zajisté pak stihne i masáže, pivní lázně.

Víkend nemusí být nutně pouze pro dámy, na své si přijdou i pánové. Ti budou určitě nadšeni z možnosti degustace klášterního piva. Nebo si snad zajedou do blízkého pivovaru Bernard a najdou si svou Vlastní cestu?

Příjezd do Želiva. Pokud přijedete už ve čtvrtek, začnete se cvičením už o den dříve. Lekce jógy budou probíhat vždy ráno před snídaní v 7:30 a navečer v 17:30.

Večer nás čeká zhruba hodinová prohlídka kláštera s průvodcem. Večerní prohlídky mají neopakovatelnou atmosféru. Večeře individuálně v klášteře či okolí. 1.noc – klášter Želiv

Ráno nás v 7:30 čeká Ilona a její terapeutická jóga, která nás příjemně naladí na nadcházející den. Po cvičení snídaně v hotelu.

Komu se bude chtít, může s námi vyrazit na společný výlet na Křemešník. Pověstmi opředené poutní místo s kostelem Nejsvětější Trojice a rozhlednou na vrcholu je oblíbeným turistickým cílem. Nejdříve vyzkoušíme svůj dech na výšlapu na vrchol 52 m vysoké rozhledny. Z ptačí perspektivy přehlédneme celý kraj a poté se vydáme naučnou stezkou kolem kopce. Ochutnáme i zázračnou vodu ze Stříbrné studánky?

Na cestě zpět do Želiva se zastavíme v Pelhřimově. Toto okresní město se pyšní krásným, památkově chráněným historickým jádrem. Na náměstí je řada opravených renesančních měšťanských domů s barokními štíty. A pokud by snad počasí nepřálo, rozhodně musíme do Muzea rekordů a kuriozit!

Odpoledne návrat do hotelu, kde pro nás již bude připravena lazebna. Užijeme si 2 hodiny wellness a poté další hodinu jemné jógy. Večeře individuálně (hotel či okolí).

2.noc – klášter Želiv

Před závěrečnou snídaní nás opět čeká lekce jógy s Ilonou. Po snídani check-out z hotelu. Kdo by měl zájem, může si udělat kratší procházku až nad hráz přehrady Trnávka. Poté nabízíme společný program – odjezd do rodiště Gustava Mahlera – do vesnice Kaliště. Zde je v jeho rodném domě milý penzion, kde excelentně vaří. Oběd v penzionu patří ke gastronomickým zážitkům, za kterým se jezdí z širokého okolí.

Po obědě bychom zajeli do Humpolce – přesvědčit se, zda se tam opravdu odstěhoval Hliník. Kdo se bude cítit na procházku, vydáme se společně na zhruba půlhodinový výstup na hrad Orlík, k jehož hradní středověké věži před 5 lety „přirostla“ moderní železná konstrukce.

Návrat dolů zpět do města, odkud je to již „co by kamenem dohodil“ na dálnici D1, kde se každý z nás vydá směrem domů.

Rozpočet zahrnuje:

 • 2 noci ubytování ve 2lůžkovém pokoji superior
 • 2 x snídaně v hotelu
 • Místní poplatek obci
 • 2 hodiny vstupu do místní lazebny (wellness)
 • Večerní prohlídku areálu s průvodcem
 • 4 x lekce jógy s Ilonou Kindlovou

Rozpočet nezahrnuje:

 • Obědy a večeře
 • Výdaje osobní povahy (masáže atd.)
 • Vstupné do muzeí, na hrad
 • Další služby nezahrnuté do ceny

Možno přikoupit:

 • Příjezd o den dříve včetně dalších 2 lekcí jógy – 1400 Kč/os.
 • Prohlídka pivovaru s degustací /min počet osob pro konání prohlídky je 10, probíhají od 13:00/ – 200 Kč – k platbě na místě
 • Pojištění storna zájezdu – od ERV pojišťovny, pojištění STORNO PLUS – 385 Kč (podrobnosti najdete zde)

Další informace:

 • předpokládaný počet účastníků akce: min. 10 osob, max. 18 osob
 • jakékoli dotazy k akci můžete směřovat na: radka.svobodova zavináč axamittravel.cz
 • během pobytu je třeba dodržovat aktuální pravidla platná v daný okamžik. Najdete například na: Ubytování a stravování