Výprava na Havajské ostrovy s Vítkem Sojkou

Termín: 12.4.2023 - 28.4.2023
Počet volných míst: 0
Rozpočet: 229 700 Kč

Tentokrát vás během 2 týdnů provedu 4 havajskými ostrovy. Každý ze čtyř ostrovů je zcela jiný, unikátní a na každém z nich nás čeká spousta úžasných míst a zážitků.

Oahu/ The Gathering Place – pláž Waikiki s hebkým pískem a romantickými východy a západy slunce, šnorchlování, výlet na kráter a nezapomenutelný výhled na hlavní město Honolulu, nostalgický Pearl Harbor, relax a koupání na pláži, možnost surfování, procházka ananasovými plantážemi

Kauai/ The Garden Isle – procházky v rozervané fantaskní krajině, která se stala pro svou dramatičnost kulisou celé řady hollywoodských filmů, gastronomické zážitky, všudypřítomná tropická vegetace, romantická zákoutí a dramatické scenérie, skalnaté pobřeží i rozlehlé písčité pláže, treky a procházky, dechberoucí výhledy, pro zájemce vyhlídkový let helikoptérou nebo projížďka lodí k pobřeží Nā Pali Coast

Big Island/Havaj – pláže mnoha barev, procházky a treky sopečnou krajinou mezi krátery a při troše štěstí i tekoucí láva, na několika málo kilometrech proměna z velmi suchých míst na nejdeštivější místa na zemi, čemuž odpovídá i vegetace, řada dech beroucích vodopádů a tisíce exotických květů i živočichů, zasněžené vrcholky hor, neuvěřitelně divoká krajina plynule přecházející v udržované botanické zahrady a v neposlední řadě i ochutnávka vyhlášené místní kávy pěstované na vulkanické půdě (Kona coffee)

Maui/The Valley Isle – havajské drinky, tance i košile :-), krajina kontrastů, harmonie barevných hornin, vyhlídkové cesty podél oceánu, překvapivé kulinářské zážitky, nejklikatější silnice do nebes, která nás zavede do měsíční krajiny sopky Haleakala.

Těším se na společnou cestu!

Váš Vítek Sojka

Itinerář výpravy

Brzy ráno vyrazíme přes Amsterdam do San Francisca, kde nás čeká první noc a možná si stihneme i prohlédnout něco z města. Odlet z Prahy je v 06:20 Přílet do Amsterdamu v 07:50, odlet z Amsterdamu do San Francisca 09:50 přílet do San Francisca v 11:45

1.noc – San Francisco

Ráno se přesuneme zpět na letiště v San Franciscu na let na Havaj. Odlet v 09:00. Přílet do Honolulu v 11:45. V dopoledních hodinách přistaneme v havajském ráji. Po absolvování potřebných procedur na letišti se společně vydáme do hotelu, kde si trochu odpočineme po náročné cestě. Odpoledne nás již čeká první seznámí s Havají a jak jinak ho začít než procházkou po slavném pobřeží Waikiki. Pláž Waikiki patří mezi nejznámější pláže světa a není krásnějšího pohledu než na západ slunce s koktejlem v ruce právě na této proslulé pláži. První koupel je povinná!

2. noc – Honolulu/Waikiki

Ráno se vydáme na prozkoumávání okolí Honolulu. Čeká nás asi hodinový výstup na krásné vyhlídkové místo nad městem a následně koupání a šnorchlování v zátoce. Odpoledne se vrátíme zpět do města a samozřejmě nesmíme zapomenout na prohlídku přístavu Pearl Harbor, který je stále využívaný jako námořní základna námořnictva Spojených států. Historický význam získal Pearl Harbor v roce 1941, kdy 7. prosince 1941 došlo k nenadálému napadení přístavu Japonci, jehož důsledkem byl vstup USA do 2. světové války. Dnes se zde nachází příjemný park , který je věnován historickým událostem z období 2. světové války.

3. noc – Waikiki

V dopoledních hodinách se vydáme na letiště a odletíme vstříc novým zážitkům na další z havajských ostrovů – Kauai. Odlet v 10:20 Přílet v 11:03 Po příletu se přesuneme do hotelu, Odpoledne nás čeká procházka po okolí a možnost fotografování nedalekých scenérií. Tento ostrov je nejpohodovější, méně navštěvovaný a zde na nás poprvé intenzivně zapůsobí naprostá izolovanost tohoto souostroví. Prohlídka blízkého okolí nám dá možnost ochutnat místní speciality, dát si drink v lokálním baru nebo „jen“ potkávat domorodce. Zdejší příroda je nejbujnější ze všech ostrovů a my každým krokem budeme nasávat měnící se vůně tohoto tropického ráje.

4. noc – Kauai

Dopoledne si dáme pořádně do těla a vydáme se na náročnější procházku, u které nás na konci čekají jedinečné a dech beroucí výhledy na pobřeží Nā Pali Coast. Pobřeží Nā Pali Coast je jednoduše místem, které vám vyrazí dech. Nā Pali v havajštině znamená „vysoké útesy“ a že měli již dávní Havajané pravdu, dokládá fakt, že se jedná o druhé nejvyšší útesy na světě. Pobřeží ale není krásné jen svou výškou, ale zejména neuvěřitelnými tvary, sytě červenou barvou zeminy a černou barvou ztuhlé lávy a bujnou zelení mechů a keřů na jejich takřka kolmých svazích. Odpoledne pak strávíme na opuštěné, dlouhé, písčité pláži s úžasnými vyhlídkami na rozervané pobřeží. Později se vrátíme zpět do hotelu a můžeme si užít večeři v lokální restauraci podle vlastního výběru.

5. noc – Kauai

Ráno se vydáme na cestu a objedeme celý ostrov až na druhou stranu k poslední pláži na ostrově. Tato pláž je totiž výchozím bodem pro jeden z nejnáročnějších treků, který lze na Kauai absolvovat. A my z něj kousek také vyzkoušíme. Po náročnějším výšlapu bude možnost objednat si výlet lodí podél pobřeží a nebo vyhlídkový let helikoptérou, ze které se nám naskytne ten nejlepší a nejúchvatnější pohled na havajské scenérie pobřeží Nā Pali. Zbylý čas na ostrově Kauai strávíme na pacifické pláži.

6. noc – Kauai

V dopoledních hodinách se opět sbalíme a přeletíme na letiště Kona, které se nachází na dalším havajském ostrově – Big Island. Odlet v 17:00 Přílet v 17:53 Zde zažijeme jakýsi „návrat do civilizace“. Více turistů, dobré bary a hospody, více „americké zábavy“, kterou je však třeba též alespoň jeden den prožít. Kona je město, které je centrem obchodu a cestovního ruchu na západu Havaje. Najít zde můžeme četné množství kostelů, z nichž za zmínku stojí První havajský křesťanský kostel, postavený roku 1820. Večer nás pak čeká pro každého návštěvníka Havaje „povinná“ návštěva domorodých slavností.

7. noc – Kona

Dnes pojedeme vzhůru směrem k nejvyšším horám souostroví, (Mauna Loa, Mauna Kea), pokud počasí dovolí, absolvujeme pěší procházku v nadmořské výšce kolem 2500 mnm kde trochu potrápíme dech a až se nabažíme výhledů, vrátíme se odpoledne zpět k oceánu a zas se chvíli vykoupeme nebo projdeme po jedné z nesčetných pláží.

8. noc – Kona

Ráno se vydáme na celodenní výlet na vulkanická pole národního parku – poštěstí se nám tekoucí láva zblízka??? Cestou zpět, vybyde li čas, navštívíme místního pěstitele obřích protěží, opravdový zážitek pro milovníky květin a přírody.

9. noc – Kona

Celý tento den nás čeká pomalý přejezd do oblasti Hilo se spoustou zastávek buď na fotografování nebo krátké procházky po nádherných scenériích. Zažijeme i ostrý přechod mezi suchými a nejdeštivějšími oblastmi na zeměkouli a uchvátí nás totální proměna přírody mezi zcela odlišnými klimaty.

10. noc – Hilo

Orchideové zahrady, petrifikované stromy, neskutečné vodopády, ale možná také deštníky nebo pláštěnky na tomto nejdeštivějším místě na zeměkouli, tak šťavnatou přírodu jste však nikdy dříve neviděli.

11. noc – Hilo

Brzy ráno se vydáme na letiště na přelet na ostrov Maui. Odlet v 10:50 Přílet v 11:25 Po příletu na ostrov Maui se ubytujeme v hotelu a načerpáme síly na další objevování krás Havaje.

Odpoledne pro zájemce navštívíme jednu z mnoha šnorchlovacích lokalit, pokud není oceán příliš divoký, hejna často endemických ryb a dalších mořských potvor uchvátí každého obdivovatele podvodního světa.

12. noc – Maui / Lahaina

Tento den si trochu odpočineme od shonu předchozích dnů a scénickou cestou okolo menších částí ostrova Maui budeme poznávat a užívat si krásy místní přírody. Nebude chybět několik zastávek na koupání, šnorchlování a občerstvení včetně ochutnávek z lokálních farem.

13. noc – Maui / Kahului

Dnes nás čeká opravdu speciální výlet za vulkánem Haleakalā. Tento vulkán je součástí národního parku a tvoří tři čtvrtiny ostrova Maui. Jedná se o obrovský štítový vulkán s nadmořskou výškou 3055 m, jehož kráter má obvod 35 km a hloubku téměř 800 m. K poslední erupci došlo v roce 1790. Haleakala v havajském jazyce znamená „Dům slunce“. Jedna z legend hovoří o tom, že polobůh Maui jednou Slunce, když stálo nad vrcholem sopky, zpomalil, aby svítilo déle. V kráteru sopky se nachází rozmanitá vegetace. Západní stěna připomíná měsíční povrch. Na východní stěně se rozkládá tropický prales.

14. noc – Maui

Probudíme se do posledního rána, můžeme se rozloučit typickým „Aloha“ a následně se vydáme na letiště na cestu zpět do Prahy. Cesta zpět nás čeká opět přes San Francisko.

15. noc – v San Francisko

Dnes budeme mít poklidné ráno v hotelu a kolem 10. hodiny se vydáme zpět na letiště, abychom se stihli odbavit na let do Prahy. Poletíme opět přes Amsterdam. 13:45 odlet ze San Francisco

16. noc – v letadle

V Amsterdamu přistaneme v 09:05.

Odlet do Prahy ve 12:05.

Přílet do Prahy ve 13:35.

Hilton San Francisco Airport Bayfront

Hotel se nachází 10 minut jízdy od mezinárodního letiště v San Franciscu. Nabízí bezplatnou kyvadlovou dopravu na letiště, která jezdí každých 30 minut, restauraci, moderní pokoje a výhled na záliv San Francisca. Živé centrum města, včetně Union Square a Čínské čtvrti, je také snadno dostupné. Hotel poskytuje vše potřebné pro příjemný pobyt, včetně krytého bazénu, bezdrátového připojení k internetu, TV s plochou obrazovkou a nejmodernějšího fitness centra.

Informace a web hotelu zde

Alohilani Resort Waikiki Beach

Hotel se nachází na pláži v Honolulu a nabízí ubytování u pláže, několik restaurací, bar a dvoupatrové oceánárium se slanou vodou o objemu 10 600 hl plné pestrobarevných havajských ryb uprostřed haly. Z řady pokojů a apartmá se otevírá ničím nerušený výhled na Tichý oceán a vyhaslou sopku Diamond Head. Všechny pokoje jsou vybavené HD TV s plochou obrazovkou. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu. K dispozici jsou bezplatné toaletní potřeby a fén. Na místě je relaxační část Swell Pool & Bar s vyhřívaným nekonečným bazénem se slanou vodou a vířivkou.Otevírá se odtud výhled na legendární pláž Waikiki a večer zde hraje živá hudba. Morimoto Asia láká na asijskou kuchyni a v neformální restauraci Momosan si můžete dát nudlové polévky ramen. ‘Alohilani Resort Waikiki Beach stojí 100 metrů od kostela sv. Augustina u moře, 300 metrů od místa konání obřadu Kuhio Beach Torch Lighting Hula a 12 km od letiště Honolulu.

Informace a web hotelu zde

Kiahuna Plantation and the Beach Bungalows, Garden View Deluxe King room

Resort se nachází v bujných tropických zahradách a přímo na pláži Poipu. Každé ubytování v tomto resortu zahrnuje bezplatné Wi-Fi. Nákupní centrum Poipu Shopping Village s obchody a restauracemi se nachází přímo přes ulici. Pokoje v resort jsou s plně vybavenou kuchyní, soukromým balkonem, kabelovou HDTV, obývacím pokojem a stropními ventilátory. Hosté mají k dispozici kávovar. Hosté Castle Kiahuna Plantation & The Beach Bungalows mají bezplatný a exkluzivní přístup do The Poipu Beach Athletic Club. Součástí klubu je 82 000 galonový bazén ve stylu resortu se skluzavkou, 1 600 galonová vířivka, sluneční terasa s lehátky a 10 tenisových kurtů. Atletický klub Poipu Beach je otevřen denně od 7:00 do 19:00 a má zavřeno v pondělí.

Informace a web hotelu zde

Halii Kai at Waikoloa, Garden view Villa

Každá vila zahrnuje plně vybavenou kuchyni, vysokorychlostní internet a kabelovou TV s velkou obrazovkou, prádelnu, toaletní potřeby Gilchrist & Soames a další. Charakteristickým rysem Hali’i Kai je exkluzivní Ocean Club s vlastním bazénem ve stylu laguny a vodopádem, lázněmi a vířivkou. K dispozici je také soukromá restaurace Ocean Club Bar and Grill.

Informace a web hotelu zde

Hilo Hawaiian Hotel, Deluxe Ocean View

Hilo Hawaiian Hotel nabízí idylické prostředí u zálivu s výhledem na oceán a majestátní Mauna Kea. Hotel je domovem jediného steakhousu v Hilo, restaurace WSW (Whisky. Steak. Wine), která je otevřena na snídaně a večeře, a salonku Wai’oli pro malé občerstvení a živou hudbu. Vydejte se do centra Hilo, kde najdete obchody se starožitnostmi, veganské restaurace, kavárny a galerie zastrčené ve staletých dřevěných budovách. Oceníte také pohodlné hotelové vybavení, jako je velký sladkovodní bazén, sluneční terasa, iCafe, parkování zdarma, WiFi zdarma v lobby a salonku, internetový kiosek v hale (za poplatek), 24hodinová recepce, kosmetický salon, stroje na výrobu ledu, prádelna a obchod se smíšeným zbožím. Každý pokoj je vybaven lednicí, kávovarem, TV s plochou obrazovkou a vysokorychlostním přístupem k internetu.

Informace a web hotelu zde

The Plantation Inn, Lanai Room

Tento hotel je jen pár kroků od obchodů a restaurací na Front Street a nábřeží. Plantation Inn má venkovní bazén a vířivku, které jsou obklopeny havajskými kapradinami. V tomto hotelu mají hosté bezplatné bezdrátové připojení k internetu ve všech pokojích. Gerardova restaurace v Plantation Inn nabízí každý večer k večeři čerstvou regionální kuchyni s francouzský­mi vlivy.

Informace a web hotelu zde

Rozpočet zahrnuje:

 • Mezinárodní letecká doprava Praha – Amsterdam – San Francisco/USA a San Francisco/USA – Amsterdam – Praha (let AMS – SF cca 10 hod 25 min) ve třídě economy
 • 2× letecká doprava mezi USA a Havajskými ostrovy (let SF – Honolulu cca 5 hod 30 min, resp. Maui – SF cca 5 hod)
 • 3× vnitrostátní letecká doprava mezi Havajskými ostrovy (viz program)
 • Letištní taxy a poplatky na všechny lety
 • Poplatky za zavazadlo včetně vnitrostátních letů v USA (1 odbavené zavazadlo/osoba)
 • 15× ubytování ve 2lůžkovém pokoji, z toho 7× se snídaní a 8× bez snídaně:
 • – 2× San Francisco – ubytování se snídaní: Home2 Suites by Hilton San Francisco Airport North, více informací o hotelu zde
 • – 2× Oahu – ubytování se snídaní: Alohilani Resort Waikiki Beach, více informací o hotelu zde
 • – 3× Kauai – ubytování: Kiahuna Plantation and the Beach Bungalows, Garden View Deluxe King room, více informací o hotelu zde
 • – 3× Big Island/Kona – ubytování: Halii Kai at Waikoloa, Garden view Villa, více informací o hotelu zde
 • – 2× Big Island/Hilo – ubytování: Hilo Hawaiian Hotel, Deluxe Ocean View, více informací o hotelu zde
 • – 3× Maui – ubytování se snídaní: The Plantation Inn, Lanai Room, více informací o hotelu zde
 • Doprava Premium SUV automobilem s řidičem
 • 4× transfer mezi letištěm a hotelem v San Francisko
 • Služby odborného průvodce a řidiče v 1 osobě – Vítek Sojka
 • Služby 2. řidiče
 • Pohonné hmoty na celou trasu výpravy
 • Parkovné na celou trasu výpravy
 • Vstupné do všech národních parků podle programu výpravy
 • Fotokniha po realizaci výpravy
 • Zákonné pojištění CK

Rozpočet nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění
 • Pojištění storna
 • 1× cesta MHD z hotelu v San Francisco do centra města a zpět, bude řešeno na místě
 • 8× snídaně (7× snídaně je v ceně, viz rozpis cena zahrnuje)
 • Obědy a večeře
 • Nápoje
 • Výdaje osobní povahy

Doprava a letenky:

Dálkové lety Praha – Amsterdam – San Francisco a zpět jsou operovány leteckou společností KLM. na letech je k dispozici Economy a Business Class.

Vnitrostátní přelety mezi San Francisko a Havajskými ostrovy jsou operovány Hawaiian Airlines.

Datum           Odkud           Kam                  Odlet       Přílet
12.4.2023      Praha      Amsterdam      06:20      07:50
12.4.2023 Amsterdam San Francisco 09:50 10:45
13.4.2023 San Francisco Honolulu 09:00 11:45
15.4.2023 Honolulu Lihue 10:20 11:03
18.4.2023 Lihue Kona 17:00 17:53
23.4.2023 Kona Maui 10:50 11:25
26.4.2023 Maui San Francisco 14:40 22:45
27.4.2023 San Francisco Amsterdam 13:45 09:05+1
28.4.2023 Amsterdam Praha 12:05 13:35

Možno přikoupit:

 • cestovní pojištění od ERV Evropské CP – produkt Single Trip PREMIUM na 17 dní – 2 180 Kč/osoba
 • cestovní pojištění od ERV Evropské CP – produkt Single Trip PREMIUM Senior (70+) na 17 dní – 4 360 Kč/osoba
 • pojištění storna zájezdu se spoluúčastí klienta 20 % činí 5 % z celkové ceny zájezdu, pokud si klient zakoupí cestovní pojištění od Evropské CP, jinak 7 % z ceny zájezdu
 • ubytování v jednolůžkových pokojích – na vyžádání
 • dálková letenka Praha – San Francisco – Praha v Business Class – cenu rádi sdělíme na vyžádání

Další informace:

předpokládaný počet účastníků akce: min. 10 osob jakékoli dotazy k akci můžete směřovat na: hana.bartuskova@axamittravel.cz, telefon: 606 093 128