O cestovateli

S cestováním začal v devadesátých letech po otevření hranic. Nejprve zamířil do slovinských Julských Alp, odkud pochází část jeho rodiny. Následující léta pak zdolával většinu alpských vrcholů, na kajaku a raftu sjížděl divoké peřeje řeky Soči, prolézal horské kaňony a jeskyně.

Brzy mu však začal být tento kout Evropy malý a svůj cestovatelský perimetr proto rozšířil o další zajímavé oblasti. V roce 2003 pak poprvé zavítal na Aljašku.

Již po prvních dnech bylo jasné, že našel to, po čem vždy toužil a o čem snil – skutečnou a nespoutanou divočinu! Každé léto pak na Aljašce organizoval výpravy a většinu času trávil s batohem v horách. Tábořil v hlubokých lesích i chladných plážích, na mořském kajaku pádloval kolem pobřeží, jehož skalní útesy připomínají Pandoru z filmu Avatar, přecházel ledovce, sjížděl řeky na raftu, rýžoval zlato a v neposlední řadě se věnoval své velké vášni – rybaření.

V roce 2010 zde pak s kamarádem zakoupil dům v malebném rybářském městečku Homer, kde Michal tráví i s rodinou celou letní sezónu od června do září. Za ta léta zde nasbíral ohromné množství zkušeností a zážitků, o které se s vámi rád podělí.

Jeho opravdu pestrý životní styl, podmanivé charisma, veselá povaha a vypravěčský talent, spolu s jedinečnou krásou divoké Aljašky, jsou vždy zárukou nezapomenutelných zážitků.