• Oblíbená místa: Skotsko, Irsko, Toskánsko, Brazílie

O cestovateli

Jan Hrdina vystudoval historii a klasickou archeologii na Filozofické fakultě MU v Brně a vzdělání si rozšířil studiem historie na University of Groningen v Nizozemí. Od roku 2001 píše, publikuje a překládá, pracoval též jako redaktor a fotograf. V současnosti je publicistou a historikem na volné noze.

Dlouhodobě se věnuje popularizaci historie, spolupracuje s časopisem Živá historie a dalšími tituly z rodiny časopisů 100+1. Jako odborný konzultant se podílel na přípravě expozic v pražských památkových objektech, na projektu na podporu výuky dějepisu i projektech filmových a dokumentárních. Specializuje se na starší dějiny Británie, zejména Skotska, antiku a rané dějiny středověku.

Je autorem románu Tajemství skotské krve, knihy Skotsko: Země dávných tajemství a stejnojmenného seriálu Českého rozhlasu, který vznikl podle prvního vydání knihy. Zatím poslední knihou je netradiční průvodce skotskými dějinami Skotskem po stopách seriálu Cizinka.

Z angličtiny přeložil knihu MacBeth – velekrál skotský. Jako odborný korektor se podílel na překladech knih z francouzštiny, italštiny a němčiny. Rád cestuje, v roce 2009 se účastnil české expedice Brazilia Encantada, pátrající po pozůstatcích vyspělé indiánské civilizace. Je jedním z předních českých odborníků na dějiny a kulturu Skotska.

Mezi jeho oblíbené destinace patří Skotsko, Irsko, Toskánsko a Brazílie.

www.skotskysvet.cz

Aktuální výpravy s cestovatelem Jan Hrdina

Dříve proběhlé výpravy s cestovatelem Jan Hrdina