Filipíny s Josefem Rychtarem - okruh po ostrovech

Termín: 15.11.2024 - 29.11.2024
Počet volných míst: 0
Rozpočet: 110 000 Kč

Pojeďte s námi objevovat kouzlo Filipín, zemi s nekonečnou paletou překrásných destinací! Zářivé bílé pláže, azurové vody a fascinující podmořský život nás čekají na jednom z nejexotičtějších míst světa. Filipíny lákají svou rozmanitostí – od rušných městských uliček až po tajemné džungle a sopky, každý návštěvník zde najde to své. Rozmanité kulturní dědictví odráží směsici vlivů z různých koutů světa, což zajišťuje nezapomenutelný zážitek pro každého cestovatele.

Užijte si nebeské ráje v soukromí luxusních letovisek, ponořte se do dobrodružství při průzkumu ostrovů. Ať už toužíte po adrenalinu, kultuře nebo prostém odpočinku na pláži, Filipíny mají vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou. A navíc za doprovodu jedinečného cestovatele – bývalého filipínského velvyslance, geofyzika a astronoma Josefa Rychtare, který je navíc skvělým vypravěčem! Věřte, že nudit se nebudete!

Naše putování začneme v Manile. Kromě objevování rušného města a historie se také podíváme k jezeru Taal s kráterem sopky tyčící se uprostřed jezera. Poté přeletíme na ostrov Cebu, kde zahájíme „plážovější“ část výpravy. Poznávání přírody budeme střídat s relaxací, možností koupání a šnorchlování. Přejezd na legendární Panglao – ostrov známý svými úchvatnými bílými plážemi, krásnými korálovými útesy a bohatým podmořským životem. V programu nesmí chybět ani legendární plavání s velrybími žraloky. Vybrali jsme však o něco méně turistické místo, než je obligátní Oslob. Závěr naší cesty strávíme na svěžím zeleném ostrově Bohol, kde pak budeme obdivovat slavné Čokoládové kopečky a podíváme se i do záchranné stanice nártounů, na jejímž založení má náš průvodce nemalý podíl.

Během pobytu budeme ubytováni ve 3 hotelech, odkud budeme podnikat výlet. Jedná se tedy o méně náročnou výpravu s menším počtem transferů a přesunů.

Pokud se skupina cestovatelů dá dohromady během jara, plánujeme skupinovou letenku na následující spojení s Turkish Airlines. Let zpět je s mezipřistáním v Manile.

V rámci skupiny je možné vyžádat třídu business, svůj záměr nám však oznamte co nejdříve. Pokud se řeší upgrade na poslední chvíli, business třída bývá plně obsazena a ceny jsou více než dvojnásobné.

Datum Destinace Čas letu
Pátek/sobota 15–16.11. Praha – Istanbul, Istanbul  – Manila 19:15 – 23:55 a 01:55 – 18:10
Pátek 29.11. Cebu – Istanbul, Istanbul – Praha 02:55 – 14:15 a 17:35 – 18:15

Itinerář výpravy

Dle vybrané letecké společnosti a letového řádu odlet z Prahy. Přestup na některém z letišť (Istanbul, Dubaj, Doha). Nocleh v letadle.

Pokračování letu, odpoledne či navečer přílet do hlavního města Filipín – Manily. Po příletu a imigračních formalitách se přesuneme do krásného 4* hotelu v centru, kde nás čeká první nocleh. Přesouvat se budeme ale jen 5 km od letiště, takže nás nečeká dlouhý transfer. Podle času příletu se pak buď rovnou ubytujeme a kdo by měl hlad, může si dojít na večeři v hotelu či blízkém okolí (individuálně).

1. noc – Manila – The Heritage hotel

Manila je často nazývána „perlou Jihovýchodní Asie“. Toto pro Evropany chaotické velkoměsto má ale neskutečné kouzlo pro ty, kteří rádi hledají skryté krásy a nenechají se odradit prvotním šokem z mumraje, který vládne všude kolem. Je to město kontrastů – moderní mrakodrapy propichují mraky hned vedle rozlehlých chudinských čtvrtí, v lidnatých ulicích ve dne v noci hučí provoz, ale Manila schovává i místa pokrytá zelení. Do historie nás přenesou dlážděné ulice koloniální části města, kde se od odchodu Španělů téměř nic nezměnilo.

Po snídani se vydáme na prohlídku staré Manily a historických památek. Začneme bulvárem Roxas, který cestou k opevněnému městu Intramuros prochází Rizal parkem. Zde uvidíme starobylé hradby, ruiny kostelů a další připomínky španělských dobyvatelů. Dlážděnými uličkami se dostaneme ke kostelu San Agustin, nejstaršímu kamennému kostelu v zemi. Prohlídku pak zakončíme návštěvou pevnosti Fort Santiago, španělské pevnosti, která střežila vstup do manilského Pasigu. Právě zde strávil národní hrdina José Rizal své poslední dny a napsal zde své slavné „Mé poslední sbohem“.

Navštívíme i nejstarší čínskou čtvrť na světě – Binondo. Nachází se na druhém břehu řeky od opevněného města Intramuros. Čínská čtvrť byla umístěna tak, aby koloniální vládci mohli bedlivě sledovat své migrující poddané. Oběd v místní restauraci (v ceně výpravy).

Po prohlídce se vrátíme do hotelu, kde bude volno pro ty, kdo si budou potřebovat odpočinout. Anebo se vydáme po vlastní ose na další objevování města.

2. noc – Manila – The Heritage hotel

Celodenní výlet včetně oběda

Po snídani se vydáme zhruba 2,5 hodiny jízdy jižně od Manily do Pagsanjanu. Sjedeme peřeje na dugoutových kánoích a podíváme se na zázrak přírody – vodopády v provincii Laguna, které obklopuje národní park. Nalodíme se na domorodou „bancu“ (kánoi), kterou zručně řídí vodák uprostřed strmých soutěsek a bujné tropické vegetace. Na 17 km plavbě si užijeme okolní přírodu, až přijedeme k našemu cíli – nádherným vodopádům Pagsanjan. Vykoupeme se nebo se na bambusovém voru vydáme skrz vodopády do Ďáblovy jeskyně přímo za jejich vodním závojem?

Před návratem do Manily pokračujeme přes malebné město Tagaytay. To se nachází na hřebeni ve výšce 2 200 metrů nad mořem a nabízí panoramatický výhled na jezero Taal s aktivní sopkou. Jezero leží v masivu pravěkého sopečného kráteru měřícího po obvodu zhruba 75 km. Tento úchvatný výhled si nejlépe vychutnáte na vrcholu „Paláce v oblacích“, místa odpočinku bývalého prezidenta Ferdinanda Marcose. Z vyhlídky pak můžeme shlédnout 600 m pod vás, kde Taal vulkán obklopuje své malé kráterové jezero, ve kterém je ještě ostrůvek.

Výlet zakončíme prohlídkou farmy, kde poznáme venkovský styl života na Filipínách. Podíváme se, jak se pěstuje a sklízí zelenina, bylinky a kávová zrna. Večer návrat do Manily.

3.noc – Manila (The Heritage hotel)

Po snídani se vydáme na vnitrostátní letiště, kde na nás bude čekat náš let s místními aeroliniemi na Cebu. Zhruba za hodinu se přesuneme na další filipínský ostrov – Cebu. To tvoří srdce tzv. Visayských ostrovů – ostrovů, které postupně více a více pronikají i do hledáčků dnešních turistů. Přesto sem turistický ruch dorazil o něco později.

Cebu je nejhustěji obydlený ostrov Filipín, druhý strategicky nejvýznamnější po Luzonu. Hlavní atrakcí jsou bílé pláže a krásné potápění.

Po přistání nás čeká zhruba 3 hodinový transfer filipínskou přírodou do Badianu. Po příjezdu se ubytujeme v krásném 4* resortu na malém ostrůvku o pobřeží.

4.noc – Badian (Badian Island Wellness Resort)

Badian wellness resort je ekologicky zaměřený hotel s vyhlášeným wellness. Byl by hřích nevyužít zdejší nabídku koupání v ionizované vodě s léčivými účinky! Nebo si představte si masáž či relaxační koupel s výhledem na azurově modré moře. V resortu je také možnost koupání v uměle vytvořených vodopádech zasazených do originálních exteriérů s ionizovanou mořskou vodou. Ta obsahuje komplexní směs přírodních minerálů s antibakteriálními vlastnostmi. Ponoření do této vody podporuje relaxaci a obnovuje rovnováhu nedostatku minerálů v těle.

Pokud budeme mít chuť objevovat podmořský svět, zde je ta nejvhodnější příležitost – jen 5 min od hotelu se nachází skvělé místo pro šnorchlování – tzv „korálová zahrada“. Anebo se vydáte za vodními sporty?

Resort je spojen s pevninou hotelovou loďkou, dá se během dne tedy zajet i na pevninu a na místní tržiště.

5. noc – Badian wellness resort

Po snídani se vydáme na pevninu, kde nás čeká dobrodružství u vodopádů Kawasan. Pod vedením profesionálního průvodce projdeme příjemnou procházkou malebnými kaňony a sejdeme k vodopádům Kawasan, kde na nás čeká piknikový oběd. Po něm nás čeká proplouvání kaňonem řeky na bambusových vorech. Úžasný výhled, tyrkysová voda – není divu, že vodopády Kawasan jsou jedny z nejlepších, které musíme na Filipínách navštívit.

Odpoledne se vydáme na vrchol Osmena Peak a absolvujeme vyhlídkovou, asi 2,5 km dlouhou túru. Stezka nabízí panoramatický výhled na krajinu Cebu s kopci a rozeklanými vrcholky táhnoucími se, kam až oko dohlédne. Vrchol patří k nejvyšším na ostrově a se svou výškou 1 013 metrů je oblíbený i díky svým úchvatným útesům a skalním útvarům, které nás odmění za výstup. Na vrcholu strávíme nějaký čas fotografováním a kocháním se panoramatickou scenérií než sestoupíme zpět. Návrat do hotelu.

6. noc – Badian

Po snídani se rozloučíme s Badianem a naše cesta bude pokračovat do Oslobu. Vydáme se na dvouhodinovou plavbu trajektem na ostrov Panglao u ostrova Bohol. Po příjezdu se vydáme na kratší transfer do hotelu, kde se ubytujeme na dalších 6 nocí.

7. noc – Bohol – Hotel Bohol Beach Club

Po snídani nás čeká krásný výlet po venkovské krajině Boholu. Celodenní dobrodružství začneme u svatyně Blood Compact, která symbolizuje první mezinárodní smlouvu o přátelství. Objevíme koloniální dědictví v kostele Baclayon, jednom z nejstarších kamenných kostelů na Filipínách.

Během oběda v plovoucí restauraci na řece Loboc ochutnáme boholské speciality. Řádně nasyceni se vydáme do ikonických Čokoládových kopců – Chocolate hills – místy až surrealistické přehlídky kuželovitých divů, které se v období sucha zbarvují do čokoládově hnědé barvy. A poté nás již budou čekat malé rozkošné opičky – nártouni s překvapenými očičky. Nártoun filipínský je veliký jako dlaň a jelikož jsou to noční tvorové, v divoké přírodě je prakticky nemožné se s nimi setkat. My za nimi zajedeme do chráněné rezervace. Den zakončíme návratem do hotelu.

8.noc – Bohol

Po snídani začneme den vzrušujícím setkáním s něžnými obry. Šnorchlování se žraloky velrybími v Lile pod vedením vyškolených profesionálů patří k vrcholným zážitkům cesty. Nemusíme mít však strach – tito největší představitelé žraloků dosahující až 12m jsou býložravci, živí se planktonem a malými rybami. Zato zážitek z plavání mezi těmito obry rozhodně malý nebude!

Poté se vydáme k vodopádům Pangas, skryté oáze zasazené do bujných lesů. Procházkou podél kaskádovitých vod a klidných jezírek dojdeme až k vodopádům. Fotografické duše zaplesají! Odpoledne návrat do hotelu.

9.noc – Bohol

Tento den máme sami pro sebe. Sněhobílá privátní pláž přímo u resortu vybízí k odpočinku a lenošení. A komu by se ležení na lehátku zdálo moc statické, může se houpat v síti mezi palmami:) Anebo využít služeb aquacentra a vyzkoušet některou z mořských aktivit jako potápění, výlety na skútrech, vyjížďky na „banánech“, v lodi s proskleným dnem, lze si půjčit paddle boardy, kajaky či šnorchlovací vybavení (za poplatek). Hotel a jeho krásné zahrady si můžete prohlédnout zde: https://youtu.be/y1x-oKYCStw?…

Snídaně v hotelu, oběd a večeře indviduálně v hotelu či okolí.

10. noc – Bohol

Po snídani nás čeká další celodenní výlet – tentokráte na východ ostrova. Jaká by to byla návštěva Filipín, pokud bychom se nepodívali do zemědělské krajiny a nedozvěděli se něco o typické plodině – rýži! Zamíříme k rýžovým terasám Cadapdapan v Candijay. Budeme obdivovat složitě navržená terasovitá pole, která byla vybudována již před několika generacemi a stále jsou využíváná.

Poté budepokračujeme do obce Candijay, u kterého se nachází majestátní vodopád Can-Umantad. Krátký trek bujnou tropickou krajinou vede k obdivuhodným vícestupňovým vodopádům, které nabízejí klidnou oázu na pozadí kaskádovitých vod. Po obědě den zakončíme návratem do hotelu a zanecháme si nesmazatelné vzpomínky na skryté klenoty Boholu – dokonalou kombinaci kulturního dědictví a přírodních zázraků.

11. noc – Bohol

Vydejme se na cestu za mořskými zázraky na ostrově Bohol, na den plný dobrodružství. Vyrazíme velmi brzy ráno, abychom stihli dovádějící delfíny v plné parádě. Ti jsou obvykle ke spatření u ostrova Pamilacan. Čeká nás šnorchlování a plavání s delfíny, piknikový oběd na některém z neobydlených ostrůvků nebo na lodi. Po něm si ještě užijeme sněhobílých pláží a plavání. Odpoledne návrat do hotelu.

12. noc – Bohol

Závěrečný den na Filipínách a rozloučení s Boholem. Po snídani check-out, transfer do přístavu na trajekt, kterým přejedeme na ostrov Cebu. Čeká nás Cebu city. Cebu city je jako Manila – plné energie, vzrušující a rychlé, hlučné a špinavé – záleží na úhlu pohledu. Najdeme zde obchodní centra, troubějící jeepney i několik málo památek. Abychom si tedy udělali vlastní obrázek a zároveň se podívali po několika dnech v přírodě do města, vydáme se na prozkoumání města. Který z pohledů převáží u nás?

Začneme v historické čtvrti Parian, kde můžeme obdivovat zachovalé historické domy. Nejvýznamější památkou je pevnost San Pedro, nejstarší španělská pevnost v zemi, která kontrastuje k taoistickým chrámům. Kulturní památkou se stal i kříž, který byl vztyčen po příjezdu slavného mořeplavce Fernão de Magalhãese v roce 1521 a stal se symbolem křesťanství na Filipínách. Nedaleký kostel Basilica Minore del Santo Nino skrývá nejstarší sošku svatého Jezulátka. Čas zbyde i na prohlídku Filipínského národního muzea – Cebu.

Poté nás čeká závěrečná večeře před odletem a transfer na letiště, kde nás čeká noční let.

Podle letových řádů vybrané letecké společnosti let domů s přestupem a návratem v podvečerních hodinách.

Rozpočet zahrnuje:

 • Letenku Praha – Manila a Cebu – Praha s přestupem (let.řád i společnost bude upřesněna po potvrzení naplnění skupiny) v economy (business na vyžádání)
 • Místní přelet Manila – Cebu v economy třídě
 • Letištní taxy a palivové příplatky u všech výše uvedených letů
 • Jedno zapsané zavazadlo na dálkovém letu i na místním přeletu
 • Pozemní dopravu po ostrovech dle itineráře v klimatizovaných minibusech
 • 2 x trajekt mezi ostrovy
 • 12 x ubytování ve 4* hotelech ve 2lůžkových pokojích
 • 12 x snídaně v hotelech
 • 8 x oběd v rámci programu a výletů
 • 1 x večeře (závěrečný den před odjezdem na letiště)
 • Výlety dle programu
 • Služby odborného průvodce (Josef Rychtar)
 • Služby místních anglicky hovořících průvodců během výletů
 • Telefonická asistence CK Axamit
 • Pojištění zájezdu dle zákona 159/99 Sb.

Rozpočet nezahrnuje:

 • Další stravování nezahrnuté v Rozpočtu
 • Výdaje osobní povahy
 • Cestovní pojištění
 • Pojištění storna zájezdu
 • Spropitné pro místní průvodce, řidiče atd.
 • Vodu a nápoje během dne – s ohledem na životní prostředí místní CK neposkytují jednorázovou balenou vodu během transferů a výletů a vyzývají klienty, aby si doplňovali své láhve u snídaně

Možno přikoupit:

 • Příplatek za jednolůžkový pokoj  – 35 000 Kč
 • Cestovní pojištění Sbaleno do Světa / Standard na 11–17 dní bez spoluúčasti – 1 280 Kč / dospělí
 • Cestovní pojištění Sbaleno do Světa / Standard na 11–17 dní bez spoluúčasti – 2 560 Kč / senior (nad 70 let)
 • Pojištění storna zájezdu – existuje ve 2 verzích – STORNO či STORNO PLUS (podrobnosti najdete na našich stránkách či webu ERV pojišťovny)
 • Zvýhodněná cena pojištění storna v případě kombinace s cestovním pojištěním u ERV (5% STORNO PLUS nebo 3% STORNO z celkové ceny zájezdu)
 • Aktuální příplatek za třídu business na dálkových letech (zjistíme na vyžádání, mění se v čase a s blížícím se odletem bude cena stoupat).
  

Další informace:

Předpokládaný počet účastníků akce: 12–16 osob Minimální počet účastníků pro konání výpravy: 12 osob

Pro vstup je vyžadován cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po předpokládaném opuštění Filipín a zpáteční letenka.

Pro vstup do země není vyžadováno žádné povinné očkování, pokud přilétáte z Prahy.
Doporučené očkování  – žloutenka typu A+B, očkování proti břišnímu tyfu, proti tetanu. Před cestou doporučujeme zkonzultovat další možná očkování s vaším ošetřujícím lékařem či v centru cestovatelské medicíny.

Jakékoli dotazy k akci můžete směřovat na: radka.svobodova zavináč axamittravel.cz