• Oblíbená místa: Všechny hory, Peru, Kolumbie, Bolívie, Himalájský Ladakh

O cestovateli

Narodil se, vyrostl a žije v jihočeském Písku.

V devadesátých letech minulého století vyrazil do světa a podnikl tři roční cesty po Jižní Americe, Austrálii a Asii a mnoho cest kratších. Má rád hory a dlouhá putování po nich. Nečekané i neplánované zážitky na cestách, setkání s obyčejnými lidmi.

Více než deset let připravuje dobrodružné aktivní výpravy a doprovází malé skupiny zájemců na cestách do Peru, Kolumbie, Bolívie, Ekvádoru, do himalájského Ladakhu a mnoha dalších míst.

Téměř vždy se jedná o cesty spojené s putováním po velkých horách. Cesty do hor dále doplňuje návštěvou těch nejzajímavějších památek a muzeí, ale i raftingem, výlety na koních, mořských kajacích, výstupy na ledovcové vrcholy. Treky, které vybírá, patří právem mezi nejkrásnější vysokohorské treky na světě.

„Jezdíme v malých skupinkách do krásných zemí, do velikých dálek, do vysokých hor. Nespěcháme. Pomalu a tiše putujeme krajem, s velikým respektem k přírodě, k lidem. S pokorou přijímáme vše, co cesta přináší. Jsme partnery a přáteli na cestě.

Občas jsme unavení, zaprášení, zpocení, udrncaní. Cesta se mnou není dovolenou - odpočinkem, ale dobrodružstvím - zážitkem.

Všechny mé treky absolvujeme s koňáky a jejich koňmi, oslíky nebo lamami, se společným vařením snídaní a večeří a velkým společným jídelním stanem. To umožňuje účast i lidem, kteří by si do velikých hor netroufli kvůli nošení těžkého batohu. Navíc míváme jezdecké koně pro případ únavy či zranění. Společné vaření a spolužití s koňáky i zvířaty bývá nevšedním a oceňovaným zážitkem.“

Proč jet s Richardem ?

„Malá skupina – velké zážitky – dobrodružství – přátelství“

• dobrodružné cesty v malých skupinách do 8/10 účastníků

• treky v nejkrásnějších horách a atraktivních zemích

• treky „nalehko“ - batohy nosí koně, osli nebo lamy

• společné a dobré vaření na treku – domorodý kuchař

• přátelské kontakty s místními lidmi

• mnohaleté zkušenosti s navštěvovanými destinacemi

• jazykové znalosti

• hezké fotografie z akce

CESTY na přání

Máte-li skupinu přátel , mohu pro vás ve spolupráci s CK AXAMIT TRAVEL připravit jakoukoliv aktivní jihoamerickou cestu, jakou si budete přát. Do velkých hor, do pouště, do pralesa či na krásné pláže. Na koních, na lodi i pěšky! Všechny cesty mohu délkou i "náplní" přizpůsobit Vašim představám a přáním. Rád Vám pomohu naplnit Vaše sny. Prosím, neváhejte mě kontaktovat.

Aktuální výpravy s cestovatelem Richard Slaba

Dříve proběhlé výpravy s cestovatelem Richard Slaba