• Oblíbená místa: Skandinávie, Aljaška, Himaláje, Austrálie, Tasmánie, Nový Zéland

O cestovateli

Cestovatel

Jeho druhým domovem je Skandinávie, kde několik let žil a pracoval. Severská příroda ho lákala od dětství, a tak cesty na sever patřily vždy mezi jeho hlavní aktivity. Do Skandinávie, zejména Norska i Švédska se vrací pravidelně soukromě i pracovně.

V letech, kdy žil ve Spojených státech se vydal z východního pobřeží stopem na Aljašku. Později projel několikrát Evropu na motocyklu. Organizoval a vedl výpravu do indických Himálají. Pobýval několik měsíců v Asii, kde studoval jógu. Během svých cest postupně navštívil téměř 60 zemí na pěti kontinentech. Mezi další Tomášovo oblíbené lokality patří Austrálie, Tasmánie a Nový Zéland. Miluje poznávání nových lidí a jejich způsobu života.

Manažer

Studoval Management na Open University ve Vídni a v Praze. Má dvacetileté zkušenosti z mezinárodního business prostředí. Působil ve společnosti SCA Hygiene Products, kde na jeho poslední pozici byl jednatelem společnosti v ČR. Ve vídeňské centrále řídil a vedl obchodní týmy a marketing v oblasti zahrnující jedenáct balkánských zemí a Řecko. Později pracoval v centrále společnosti ve švédském Göteborgu.

Působil jako Business Development Director v oblasti IT. Byl zodpovědný za obchodní a marketingové aktivity v oblasti ERP systémů Microsoft Dynamics napříč Evropou, Dálného východu a USA. Řídil recruitment mezinárodních týmů developerů.

Kouč, lektor a konzultant

Je nezávislým koučem, lektorem a management konzultantem. Dlouhodobě se věnuje významným mezinárodním a českým společnostem. Individuálně pomáhá manažerům a jednotlivcům na vedoucích pozicích.

Působil v USA v oblasti krizového managementu a koučinku. Vyučoval na několika základních a středních školách v Indonésii. Pracoval jako dobrovolný terapeut drogově závislých v ČR.

Aktuální výpravy s cestovatelem Tomáš Staněk

Dříve proběhlé výpravy s cestovatelem Tomáš Staněk