Výprava do středního a severního Mexika s Vítem Sojkou

Termín: 4.2.2018 - 19.2.2018
Počet volných míst: 0
Rozpočet: 117 600 Kč

Přeneste se z šedivé zimy do sluncem zalitého Mexika! Tuto poznávací výpravu zaměříme na vybrané lokality středního a severního Mexika v kombinaci, kterou nenabízí žádná jiná cestovní kancelář a jak jsme ji pro vás připravili se specialistou na tuto oblast – s cestovatelem Vítem Sojkou.

Fotografové, gurmáni i nároční turisté si zde užijí každý okamžik. Měděný kaňon Barranca del Cobre a bydlení v hotelu na jeho hraně s úžasnými výhledy, indiáni Tarahumarové, pozorování pářících a rodících se velryb na endemitském poloostrově Baja California, procházky po nekonečných plážích Cortézova moře i Tichomořského pobřeží. Horské scenerie a památky centrálního Mexika, motýli Monarchové, „stříbrné“ město Taxco a závěr na pobřeží Tichého oceánu v Acapulcu, kde je garance teplého a slunečného počasí, nádherné přírody, příjemných lidí a vynikající kuchyně.

Itinerář výpravy

Ráno odlet z Prahy do Mexika s přestupem v Paříži. V podvečer přílet do Mexico City.
Transfer do hotelu v historickém centru Mexico City.
1. nocleh v hotelu

Po snídani prohlídka historických zajímavostí jednoho z největších měst na světě. Metropolitní katedrála, pozůstatky obřadních staveb Aztéků Tempo Mayor, prezidentský palác Palácio Nacional, kde jsou k vidění slavné nástěnné malby Diega Rivery. Pokud čas dovolí, tak se ještě podíváte do čtvrti Coyoacán s velmi zajímavým muzeem světově proslulé malířky Fridy Kahló „La Casa Blue“. Odpoledne odjezd na letiště a přelet do města Chihuahua.
Transfer do hotelu v centru města, prohlídka centra a obchůdků s kovbojskými botami a klobouky.
2. nocleh v hotelu

V brzkých ranních hodinách odjezd pohodlným vlakem „El Chepe“ do místa Divisadero, které leží na hraně obřího kaňonu Barranca del Cobre. Plošiny mezi jednotlivými vagóny nabízejí jedinečnou možnost k pozorování okolí a fotografování za jízdy. Naše první zastávka bude v městečku Creel, které leží poblíž kaňonu. Odpoledne ubytování v krásném hotelu na úpatí kaňonu s úchvatným výhledem. Následuje výlet do okolní přírody. 3. nocleh v hotelu

Po snídani celodenní pestrý program po okolních přírodních – vodních, skalních a lesních unikátech. Jízda džípem k jezeru Arareco, bizardním skalním útvarům v údolí hub a údolí jeptišek a k indiánské osadě. To vše v nádherné horské krajině obydlené indiány Tarahumaras.
4. nocleh v hotelu na hraně kaňonu

Dnes nás čeká Divisadero a božské výhledy na Měděný kaňon. Hlavní atrakcí dne bude výlet lanovkou nad hlubokými propastmi.
5. nocleh v hotelu

Dopoledne se ještě pěšky projdeme po hraně kaňonu a následně nás čeká cesta vlakem horskou krajinou po železnici budované 100 let, kde se nachází na 70 tunelů a 40 mostů, což vypovídá o kráse a rozervanosti místní krajiny. Cestou klesneme z 2 300 m.n.m. až na úroveň hladiny Cortézova moře ve státě Sinaloa. Konečná stanice je ve městě Los Mochis, kde nás čeká ubytování v historickém centru.

6. nocleh v hotelu

Po snídani prohlídka historického centra města, přesun na letiště a krátký přelet do La Paz na poloostrově Baja California. Ubytování v blízkosti centra města. Dle časových možností návštěva některé z nedalekých pláží ať už ke koupání nebo fotografování úžasných scenérií nebo procházka po kolonádě v La Paz.
Následující dny a program v La Paz bude přizpůsoben aktuálnímu stavu počasí. Průvodce Vít Sojka vždy rozhodne o programu na následující den. Realizované budou všechny uvedené výlety (Espiritu Santo za příplatek), jen pro ně vybereme nejvhodnější možné počasí.
7. nocleh v hotelu

Po snídani možnost vyjet na fakultativní výlet k pozorování mořského života, ptactva, lvounů, delfínů i velryb okolo útesů ostrova Isla Espiritu Santo. Jedinečná příležitost ke šnorchlování nebo plavání s hravými lachtany, odpočinek s lehkým obědem (mořskými plody) v malebné zátoce.
Návrat do La Paz na ubytování.
8. nocleh v hotelu

Po snídani se vydáme na celodenní výlet do Todos Santos – malé bohémské městečko s uměleckou komunitou na pobřeží Tichého oceánu. Okolní pláže s obrovskými příbojovými vlnami vybízejí k procházkám, ty chráněné skýtají možnost koupání nebo také pozorování velryb.
Nevynecháme kávičku ve slavném hotelu California z megahitu kapely Eagles.
Návrat do La Paz na ubytování.
9. nocleh v hotelu

Brzy ráno odjezd na celodenní výlet do zátoky Magdalena, kde se v lednu a únoru každoročně rodí stovky osmisetkilových mláďat plejtváka šedého a v prvních týdnech svého života je matka učí v mělkých vodách základním životním návykům. Několikahodinové cestování zajisté stojí za to! Hornatá krajina posetá kaktusy a pak jízda ve člunech na dotek od obrovských kytovců.
Návrat do La Paz na ubytování.
10. nocleh v hotelu

Po snídani ještě možnost koupání na místních plážích, poté odjezd na letiště a odlet do Mexico City.
Transfer a ubytování v historickém centru Mexico City, podvečerní program v centru.
11. nocleh v hotelu

Brzy ráno vyjedeme přes město Toluca do horské oblasti, kam právě v tuto roční dobu přilétávají po milionech světoznámí motýli Monarchové, aby zde, po 4000 kilometrů dlouhém letu ze Severní Ameriky, přezimovali. Až do jejich blízkosti se dostaneme na koňském hřbetu nebo hodinovou procházkou.
Další zastávkou na cestě do „stříbrného“ města Taxco bude starobylé Teotenango, posvátné město založené asi před 1500 lety s pyramidovými platformami, paláci a hřištěm na míčovou hru.
Večer se ubytujeme ve stylovém hotelu v blízkosti centra jednoho z nejkouzelnějších mexických měst, jemuž bohatství místních stříbrných dolů umožnilo výstavbu kostelů a domů v úzkých uličkách prudkých strání hor, jaké nemá v Mexiku obdoby.
12. nocleh v hotelu

Dopoledne strávíme v křivolakých uličkách centra města. U některých vyvrcholí stříbrná horečka, také navštívíme pestrou tržnici s ovocem a květinami. Odpoledne nás čeká přejezd do oblíbeného letoviska Acapulco na břehu Tichého oceánu, které je garancí slunečného a teplého počasí. Ubytování v hotelu na pláži „Zona Dorada“ kolem které stojí většina elegantních hotelů. K atrakcím Acapulca patří světově proslulá La Quebrada – představení „clavaditas“, kde se mladí muži vrhají ze skalních útesů do vln oceánu z téměř 30 metrové výšky.

13. nocleh v hotelu

Acapulco – tady zábava nikdy nekončí a klidně zde můžete protančit celou noc. Překrásná přírodní zátoka, kde se odehrává většina aktivit, je srdcem letoviska světové třídy, ale i v okolí je toho mnoho k vidění. Množství pláží se zlatým či bílým pískem, každá s unikátním charakterem, kde se můžete věnovat slunění, sportovnímu rybolovu, šnorchlování , nebo windsurfingu. V samotném městě je atrakcí pevnost San Diego Fort z roku 1617, která chránila přístav před piráty a v okolních ulicích množství skvělých restaurací. Vyhlášená golfová hřiště, tenis, projížďky na koních, býčí zápasy a samozřejmě nákupy v moderních centrech Acapulca. Acapulco je vibrující letovisko, které nabídne i klid a pohodu, pokud ji hledáte.

Dnes bude den, jako stvořený pro hvězdy, Překrásná přírodní zátoka se těší mnoho desetiletí přízni místních i mezinárodních turistů. Politici, narkobaroni a hvězdy mezinárodního showbusinessu mají svá luxusní sídla na vytesaných terasách strmých útesů. Ty odhalí projížďka lodí po zátoce v kombinaci se šnorchlováním u ostrova Isla Roqueta. Třpyt letoviska ale soumrakem nekončí. Naopak, s vycházejícími hvězdami začíná noční život v restauracích, barech a diskotékách.

14. noclech v hotelu

Dnes ráno nás čeká loučení s oceánem. Odhlásíme se z hotelu a vydáme se na prohlídku méně známého, ale UNESCEM chráněného archeologického naleziště Xochicalco. Zde se před ticíci lety sešli zástupci Mayů, zapoteků a možná i Azteků, aby sjednotili své kalendáře. Slavná observatoř a další pyramidy se rozprostírají na více jak 10 kilometrech čtverečních. Odpoledne zamíříme přes bohatou Cuernavaku zpět na letiště v hlavním městě a pozdě večer odletíme zpět do Evropy.

S přestupem v Paříži přistaneme ve večerních hodinách v Praze.

Doprava - letenky

Termín: 3.2. – 18.2.2018 (16 dní, sobota – neděle)

Dálkové lety do Mexico City a zpět budou operovány leteckou společností Air France. Místní přelety po Mexiku budou zajišťovat prověřené letecké společnosti Interjet a Aero Mexico. Přelet Los Mochis – La Paz bude operován místní leteckou společností Aereo Calafia.

Letový řád uvedený níže je zatím orientační a může se změnit se zveřejněním letového řádu místních leteckých společností. S tím souvisí i možný malý posun termínu výpravy (+/- 1 den).

Neděle 4.02.2018      Air France           Praha – Paříž 07:10 – 09:00     
    Paříž – Mexico City 11:00 – 16:20
Pondělí 5.02.2018 Interjet Mexico City – Chihuahua        15:30 – 16:40
Sobota 10.02.2018 Aereo Calafia Los Mochis – La Paz 18:20 – 19:10
Středa 14.02.2018 Aeromexico La Paz – Mexico City 17:14 – 20:27
Neděle 18.02.2018 Air France Mexico City – Paříž 19:45 – 13:30 + 1 den
Pondělí 19.02.2018 Air France Paříž – Praha 18:10 – 19:45
 

Výše uvedené lety jsou v ekonomické třídě (povolená váha zapsaného zavazadla na osobu je 23 kg). Je možné si doplatit business class na dálkové lety Praha – Mexico City – Praha. Cenu zjistíme na základě vyžádání.

Na většině místních přeletů je k dispozici pouze ekonomická třída (povolená váha zapsaného zavazadla na osobu je 20 kg). Na vyžádání vám zjistíme, zda letadlo, kterým bude let aktuálně operován, obsahuje také business třídu a příplatek za ni vám následně sdělíme.

Rozpočet zahrnuje:

 • letenku Praha – Mexico City – Praha s přestupem
 • letenku Mexico City – Chihuahua
 • letenku Los Mochis – La Paz
 • letenku La Paz – Mexico City
 • letištní taxy a palivové příplatky u všech výše uvedených letů
 • pozemní dopravu v Mexiku dle itineráře
 • 12× ubytování ve 4* hotelu dle itineráře
 • 2× ubytování v 5*superior hotelu v Acapulcu dle itineráře
 • 13× snídaně v rámci programu
 • 2× večeře v rámci programu
 • 2× oběd v rámci programu
 • vybraný drink v hotelu California
 • vstupy do historických a archeologických objektů a nalezišť dle itineráře
 • jízdenka na lanovku na Barranca del Cobre
 • jízdenka na panoramatický vlak El Chepe
 • výlet Divisadero
 • celodenní výlet do Todos Santos
 • celodenní výlet do zátoky Magdalena
 • výlet za motýly Monarchy
 • vstupné na La Quebrada
 • služby odborného průvodce (pan Vít Sojka)
 • spropitné pro místní řidiče
 • schůzka před a po výpravě (termín bude upřesněn)
 • pojištění zájezdu dle zákona 159/99 Sb.

Rozpočet nezahrnuje:

 • snídaně, obědy a večeře – nezahrnuté v odstavci „Cena zahrnuje“, každý podle chuti a nálady, průvodce vždy doporučí specialitu v dané oblasti
 • celodenní lodní výlet k ostrovu Espiritu Santo (viz. příplatky)
 • výdaje osobní povahy
 • cestovní pojištění
 • pojištění storna zájezdu

Možno přikoupit:

 • cestovní pojištění od ERV Evropské CP – produkt Na maximum na 16 dní – 2 980 Kč/osoba
 • cestovní pojištění od ERV Evropské CP – produkt Na maximum Senior (70+) na 16 dní – 4 770 Kč/osoba
 • pojištění storna zájezdu se spoluúčastí klienta 20 % činí 3 % z celkové ceny zájezdu, pokud si klient zakoupí cestovní pojištění od Evropské CP, jinak 4 % z ceny zájezdu
 • ubytování v jednolůžkových pokojích – 22 200 Kč/osoba
 • dálková letenka Praha – Mexico City – Praha v business class – cenu rádi sdělíme na vyžádání
 • celodenní lodní výlet k ostrovu Espiritu Santo – 90 USD/osoba (platba na místě)
 • plavání s velrybími žraloky – 50 USD/osoba (platba na místě)

Další informace:

 • předpokládaný počet účastníků akce: min. 10 osob, max. 14 osob
 • jakékoli dotazy k akci můžete směřovat na: hana.bartuskova@axamittravel.cz, telefon: 606 093 128