Dánsko a Helgoland s Janem Burianem

Termín: 9.9.2017 - 17.9.2017
Počet volných míst: 0
Rozpočet: 52 500 Kč

Že je Dánsko jednou z nejšťastnějších zemí na světě si myslí i Dánové. Já si to myslím také a od roku 1992 mám navíc to štěstí, že se tam pravidelně vracím. V poslední době jsme s nevelkou skupinou turistů navštívili v rámci cest po Baltu i dánský ostrov Bornholm a byl to nezapomenutelný zážitek. Tentokrát se vydáváme nejen na ostrovy, ale i na dánskou pevninu a přidáme k tomu tajuplný fríský ostrov Helgoland, kde své nádherné obrazy namaloval český malíř Jakub Schikaneder.

Naše cesta opět není pro adrenalinové sportovce ani pro lovce senzací. Je pro citlivé duše, schopné vychutnávat drobnosti a zvláštní poezii života, smát se dánskému humoru a odhalovat záhady toho, proč jsou obyvatelé této malé severské země na těch nejpřednějších místech ve všech anketách, které se zabývají tzv. kvalitou života.

Hledáme cestovatelku pro doobsazení dvoulůžkového pokoje.

Itinerář výpravy

Náš autobus se vydá z tradičního místa na hlavním nádraží v Praze směrem na severozápad a odveze nás až do německého přístavního městečka Wedel, kde přespíme.

1. noc – Wedel

Výlet na Helgoland. Na ostrov Helgoland se s autobusem nesmí, je to malý kus země vyčnívající z chladného Severního moře, opředený mnoha pověstmi a legendami. Vydáme se tam lodí a navštívíme místa, kde své poetické obrazy maloval český malíř Jakub Schikaneder a kudy kráčeli i další čeští či němečtí romantici všeho druhu. Prožijeme na ostrově převážnou část dne, a pak se vrátíme do našeho hotýlku ve Wedelu.

2. noc – Wedel

Do Dánska! Malebným krajem severního Německa se vydáme na Jutský poloostrov. Krajinou, kterou Karel Čapek přirovnával k dětské stavebnici, projedeme až k nejvyšší dánské hoře Yding Skovhøj, na níž podobně jako Praotec Čech na Říp vystoupáme a slavnostně pozdravíme Dánsko. Zastavíme se v legendárním Legolandu a odpoledne dorazíme do největšího jutského města, dějiště známého kulturního festivalu – do Århusu.

3. noc – Århus

Lodí vyplujeme na malý ostrůvek Samsø, který patří k nejidyličtějším koutům celého Dánska. Seznámíme se s přístavem i místní barevnou krajinou. Z ostrova se vrátíme zpět do Århusu, kde navštívíme půvabný skanzen, seznámíme se s architekturou lidovou i moderní, mezi kterou patří řada skvostných církevních staveb. V Århusu na nás bude ovšem čekat nejedno překvapení, které vám předem neprozradíme.

4. noc – Århus

Výlet na sever jutského poloostrova. Zastavíme se v městečku Silkeborg, kde se narodil vynikající malíř Asger Jorn a kolem romantického pobřeží rozevlátých travin a písčitých dun dorazíme až na samotný dánský sever do města Aalborg. Po mnohých zajímavých zastávkách přejedeme ostrov na východní stranu a vrátíme se zpátky do Århusu.

5. noc – Århus

Z Århusu pojedeme ostrov Fyn, kde je tak úrodná půda, že všechno, co tam vyroste, je prý dvakrát větší, než jinde. V kouzelném městečku Odense nemůžeme vynechat rodný dům slavného pohádkáře Hanse Christiana Andersena, navštívíme ale také nádherný vodní zámek Egeskov a jiná věhlasná místa. Odsud budeme pokračovat na ostrov Sjælland do hlavního města dánského království – Kodaně.

6. noc – Kodaň

Výlet po ostrově Sjælland zahájíme cestou na sever a zastavíme se v jednom z nejvýznamnějších evropských center moderního výtvarného umění, v Louisianě. Odtud je to jen pár kilometrů do Helsingøru, do hradu, kde údajně žil Hamlet, princ dánský. Odpoledne navštívíme i slovutnou katedrálu v Roskilde a po dlouhém dni se vrátíme na noc do hlavního města.

7. noc – Kodaň

Prohlídka Kodaně. Po nejdelší pěší zóně Evropy se vydáme až k symbolu hlavního města – soše Malé mořské víly. Seznámíme se s historickým centrem města, královským palácem Amalienborg, starým přístavem a také vodní maminkou od sochaře Kaie Nielsena, která zdobí vstup do slavné kodaňské Glyptotéky. Sobotní noc bude ovšem dlouhá, povečeříme v originálním zábavním parku Tivoli.

8. noc – Kodaň

Cesta autobusem z Kodaně do Prahy.

Rozpočet zahrnuje:

 • Dopravu klimatizovaným autobusem po celou dobu výpravy
 • Lodní dopravu trajekty mezi ostrovy a pevninou (Wedel – Helgoland – Wedel, Gedser  – Rostock)
 • Výlet na ostrov Samsø (včetně lodní dopravy)
 • 8 x ubytování v 2lůžkových pokojích 3* kvality
 • 8 x snídaně v hotelu
 • Služby cestovatele Jana Buriana
 • Setkání před výpravou
 • Setkání po návratu z výpravy
 • Pojištění zájezdu dle zákona 159/99 Sb.

Rozpočet nezahrnuje:

 • Neuvedené stravování
 • Nápoje
 • Vstupné do navštěvovaných objektů a zařízení
 • Výdaje osobní povahy
 • Cestovní pojištění (možnost příplatku)
 • Pojištění storna výpravy (možnost příplatku)
 • Další položky neuvedené v odstavci „Cena zahrnuje“

Možno přikoupit:

 • Cestovní pojištění ERV cestovní pojišťovny – produkt SBALENO/Za poznáním na 6 až 10 dní – 510 Kč bez spoluúčasti
 • Cestovní pojištění ERV cestovní pojišťovny – produkt SBALENO/Za poznáním Senior (nad 70 let) na 6 až 10 dní  – 820 Kč bez spoluúčasti
 • Pojištění storna výpravy 1 575 Kč (spoluúčast 20%), cena platná při zakoupení cestovního pojištění a pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji, samostatné storno je 2 100 Kč pro osobu ve dvoulůžkovém pokoji Kč (spoluúčast 20 %)
 • Jednolůžkový pokoj je na vyžádání za příplatek 12 500 Kč

Další informace:

Na výpravu se vydáme, pokud nás bude aspoň 12.
Jakékoliv dotazy k výpravě můžete směřovat na organizátora Axamit Travel, s.r.o.