Florencie - srdce Toskánska s Milenou Drahozalovou

Termín: 7.6.2024 - 10.6.2024
Počet volných míst: 4
Rozpočet: 25 300 Kč

La Dolce Vita – pojeďte s námi objevovat sladký život v renesanční perle Toskánska. Florencie je úžasné místo pro milovníky jídla a dobrého vína, nadšence do kultury a architektury, a hlavně je vynikajícím výchozím bodem pro další výlety v regionu. My se na jeden den podíváme vlakem do Pisy.

Itinerář výpravy

Z Prahy poletíme přímým letem do Florencie. Odlet z Prahy je ve 12:10, přílet do Florencie ve 13:40. Po příletu se ubytujeme a budeme mít ještě čas na procházku po okolí. Náš hotel je v centru města, tudíž budeme mít všude blízko.

Stavba, která vám ještě dnes vyrazí dech, je katedrála Santa Maria del Fiore zvaná Duomo na náměstí Piazza del Duomo. Má třetí největší kopuli na světě, přitom italští předkové tuto stavbu postavili zcela bez lešení. Protější Baptisterium San Giovanni, křestní kaple, zasvěcená patronu Florencie sv. Janu Křtiteli, střeží troje obří bronzové dveře, které přitahují pozornost.

Možná stihneme i pěšky dojít na vyhlídku Piazzale Michelangelo. Bez ohledu na denní dobu zjistíte, že toto místo nabízí skutečně úžasný výhled na Florencii.

Florencie viděná shora je jedinečným zážitkem. Není to jen dokonalá příležitost k fotografování, ale okamžik úžasu. Díváte se na město, které dalo vzniknout neuvěřitelným umělcům, úžasným vědcům a strhující historii objevů a moci, která plní romány i filmová plátna.

1.noc ve Florencii

Po snídani v hotelu nás čeká celý den ve Florencii, kdy si prohlédneme světoznámé památky, projdeme muzea a určitě ochutnáme i vynikající zmrzlinu. Na programu nesmí chybět Gallerie Uffizi, Palazzo Vecchio a Cappella Brancacci.

Galerie Uffizi je jedna z nejvýznamnějších galerií na světě se nachází na centrálním náměstí města Piazza della Signoria. Budovu nechal zbudovat rod Medicejských v 16. století jako svou kancelářskou budovu, odtud název „uffizi“, což v překladu znamená kanceláře. Původní sbírky Medicejských měly být jen soukromé, ale po otevření galerie veřejnosti v 18. století se rychle začaly rozrůstat. Sbírky od antiky po romantismus obsahují sochařství, umělecká řemesla, ale jejich hlavní částí je malířství. Florentská radnice Palazzo Vecchio patří k dominantám a nejznámějším stavbám města.

Poté zamíříme ke slavnému mostu Ponte Vecchio přes řeku Arno. Zásluhou krámků po obou stranách mostu získává most svůj osobitý pitoreskní ráz. Nad druhým obloukem se uprostřed mostu otevírá malé prostranství, umožňující pohled na řeku a ostatní mosty. Za mostem se nachází Palazzo Pitti, který v současnosti slouží jako muzeum a galerie a na palác navazují zahrady Boboli. Palác a zahrady jsou také na seznamu památek světového dědictví UNESCO.

2.noc ve Florencii

Na světě existuje jen málo měst, které by proslavila jedna jediná památka, ale italská Pisa se svou slavnou šikmou věží rozhodně k takovým místům patří.

Ráno nasedneme ve Florencii na vlak a vydáme se na celý den obdivovat krásu tohoto toskánského města. Piazza dei Miracoli je skutečné náměstí zázraků, kde si prohlédneme nejen samotnou Šikmou věž, ale i katedrálu Nanebevzetí Pany Marie a baptisterium – křtitelnici sv. Jana Křtitele. Po cestě zpět na nádraží se zastavíme na oběd, prohlédneme si hlavní náměstí Piazza dei Cavalieri. Celé náměstí lemují skvostné paláce, stačí si jen stoupnout doprostřed. K nejslavnějším beze sporu patří Palazzo della Carovana postavený v polovině 16. století jako sídlo Řádu sv. Štěpána. Jeho architektem je slavný Giorgio Vasari a palác vyniká zejména svoji zdobenou fasádou. Hlavní pěší zónou v historickém centru je ulička Borgo Stretto. Obchody jsou samozřejmě doplněny nespočtem malých kavárniček a restaurací, které žijí dlouho do noci. Na náměstíčku Largo Ciro Menotti můžete narazit na sochu místního rodáka, slavného astronoma Galilea Galilei, který se v Pise roku 1564 narodil. Souběžně s Borgo Stretto pak vede úzká zapadlá ulička Via Notari, ve které se ocitnete jako v jiném světě. Bez turistů, davů lidí, v temných zákoutích staré Pisy. Večer se vrátíme do Florencie opět vlakem.

3.noc ve Florencii

Dnes navštívíme baziliku Santa Maria Novella, která je jednou z nejvýznamnějších církevních staveb ve Florencii a prohlédneme si komplex jehož součástí je bazilika San Lorenzo a v němž se nacházejí hrobky 50 členů rodiny Medicejských. Kaple Medicejských byly postaveny v 17. století jako mauzoleum pro členy rodiny. Dnes jsou muzeem, jehož součástí je i Nová sakristie ze 16. století, která je skvělým dokladem Michelangelova gé­nia.

V sousedství se nachází renesanční palác Pallazo Medici-Riccardi, který si nechal postavit Cosimo Medici v polovině 15. století. Rod Medici zde žil až do 17. století, kdy se stali vévody a přestěhovali se do paláce Palazzo Vecchio.

Ještě nám zbyde trochu času na poslední nákupy a pak už se vydáme zpět na letiště. Odlet z Florencie do Prahy v 18:35 a návrat do Prahy ve 20:00.

Rozpočet zahrnuje:

 • Zpáteční letenky Praha – Florencie – Praha včetně všech tax a poplatků
 • Doprava vlakem z/na letiště ve Florencii
 • 3× ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 3* v centru Florencie a v blízkosti centrálního vlakového nádraží
 • 3× snídaně v hotelu
 • Vstupy podle programu s využitím:
 1. Firenze Card
 2. Brunelleschi Pass
 • Celodenní výlet vlakem do Pisy (zpáteční vlaková jízdenka, vstup na Šikmou věž, do katedrály a křtitelnice)
 • Procházka starým městem v Pise
 • Služby českého průvodce Ing. Mileny Drahozalové
 • Zákonné pojištění CK dle zákona 159/99 Sb.

Rozpočet nezahrnuje:

 • Obědy a večeře
 • Nápoje
 • Výdaje osobní povahy
 • Cestovní pojištění
 • Pojištění storna zájezdu

Možno přikoupit:

 • Cestovní pojištění ERV cestovní pojišťovny – produkt Single Trip/Comfort/Evropa na 1 až 5 dní za 390 Kč
 • Cestovní pojištění ERV cestovní pojišťovny – produkt Single Trip/Comfort/E­vropa/Senior (nad 70 let) na 1 až 5 dní za 780 Kč
 • Pojištění storna zájezdu – varianta STORNO PLUS (U varianty STORNO PLUS můžete stornovat i z jiných než zdravotních důvodů. Doporučujeme si přečíst více informací zde ,kde jsou důvody storna specifikovány. POZOR – nejedná se o libovolné důvody – například nepříznivá předpověď počasí v destinaci apod. Standardní cena pojištění Storna Plus (7% z celkové ceny zájezdu)
 • Ekonomičtější verze pojištění storna zájezdu je varianta STORNO, která zahrnuje možnost stornovat pouze konkrétní důvody vyjmenované v pojistných podmínkách a týkající se striktně osob, které cestují. Standardní cena pojištění Storna (4% z celkové ceny zájezdu)
 • Zvýhodněná cena pojištění storna v případě kombinace s cestovním pojištěním u ERV (5% STORNO PLUS nebo 3% STORNO z celkové ceny zájezdu)
 • Jednolůžkový pokoj je na vyžádání

Další informace:

 • Program není fyzicky náročný
 • Předpokládaný počet účastníků akce: přibližně 10 osob
 • Výprava se uskuteční při minimálním počtu 8 osob
 • Jakékoli dotazy k akci můžete směřovat na organizátora akce Axamit Travel – Hana Bartušková, hana.bartuskova@axamittravel.cz