Slavkovským lesem (nejen za houbami) s Petrem Čermákem

Termín: 3.9.2020 - 6.9.2020
Počet volných míst: 0
Rozpočet: 7 400 Kč

Vydejte se ve stopách Jana Lucemburského, Karla IV. či Johanna Wolfganga Goetheho do nejzápadnějších koutů naší republiky. Není to zdaleka jen legendární lázeňský trojúhelník, co tam obvykle láká davy zahraničních turistů, kteří však letos zůstávají doma. Díky tomu máte unikátní šanci prohlédnout si v klidu nejen Karlovy Vary či další lázně, ale také nedostižné přírodní a historické krásy houbařského ráje Slavkovského lesa.

Zažijeme zblízka hluboké šťavnaté lesy, nejkrásnější českou rozhlednu, mystické památky, vyhlášené lokální dobroty i originální místní pivo. Naší základnou se stane legendární Loket nad Ohří, romantické městečko pod staletým hradem opředeným záhadnými pověstmi i skutečnými historickými příběhy.

A probudí-li se večer mezi cestovateli exotická nálada, můžete se s naším průvodcem Petrem Čermákem vypravit u lahodného loketského půllitru zatím aspoň ve fotografiích a vyprávění někam hodně daleko za hranice všedních dnů nejen po kolejích, které jsou jeho celoživotní vášní.

Itinerář výpravy

Odpoledne dorazíme na Loket, ubytujeme se a možná stihneme rovnou i prohlídku místního slavného hradu. Ale netřeba spěchat, budeme na něj mít další tři dny.

Vrcholem prvního dne bude každopádně originální kulinární zážitek. Každý čtvrtek v 17.00 se na terase loketského hotelu Císař Ferdinand koná otevírání slovanské podzemní pece. Tenhle gastronomický unikát, chráněný českým patentem, mají právě jen v Lokti a připravuje se v něm dokonalé selátko. V peci se na tři hodiny rozdělá oheň, šamotová vyzdívka do sebe natáhne horkost, selátko je poté naložené a podlité domácím pivem spuštěno na žhavé uhlí, pec se zakryje a šest až sedm hodin se „griluje“. Při večeři pak platí heslo „Sněz, co dokážeš!“. K tomu je rozhodně potřeba ochutnat některé z nabídky místních loketských piv, která si oblíbil třeba i Richard Gere.

1.noc – hotel komplex Loket v historické části města

Nejkrásnější česká rozhledna Krásenský vrch, zámek Bečov nad Teplou s mystickým Relikviářem svatého Maura, hlubokánské šťavnaté lesy… Okružní výprava do hlubin i na vrcholy Slavkovského lesa bude hlavní náplní druhého dne naší výpravy do nejzápadnějších koutů Česka.

Po návratu do Lokte se odpoledne můžeme zastavit na hradě, prohlédnout si Loket z nedostižných vyhlídek oddechové vycházky po trase Goetheho stezky, s kurážnějšími cestovateli můžeme podniknout půldenní výšlap na Svatošské skály – legendární kamenné „svatební procesí“ nad Ohří přibližně 6 km od Lokte.

Turistický den završíme večerním posezením nad loketským pivem, které v případě zájmu může zpestřit neformální cestovatelská besídka.

2.noc – hotel komplex Loket

Jak se žije v nejzápadnějším cípu naší republiky? Jedním slovem: báječně! Krásná u Aše, kde stojí nejzápadnější česká radnice, před pár roky získala oficiální ocenění Vesnice roku a od té doby tam domorodci ještě leccos vylepšili.

Po krátké zastávce v Krásné se vydáme na poutavou procházku pohraničím podél bývalé železné opony až k nejzazšímu koutu Česka na západě – dál už to opravdu nejde!

Cestou zpět do Lokte se můžeme zastavit v unikátní přírodní rezervaci Soos nebo v blízkých Františkových Lázních. V případě nepřízně počasí či vašeho zájmu se můžeme odpoledne nechat hýčkat v nejkrásnějším aquaparku západních lázní a zotavit svá těla třeba ve venkovní vířivce.

Večer v loketském podhradí opět posedíme, zhodnotíme další den na západě a můžeme se v případě zájmu opět vypravit i někam dál do světa aspoň ve vyprávění a fotografiích.

3.noc – hotel komplex Loket

Karlovy Vary bez davů turistů z celého světa, to je unikát sezony 2020, který se pravděpodobně nebude hned tak opakovat. Nutno zažít!

Cestou z Lokte domů se tedy v neděli dopoledne zastavíme v legendárním lázeňském městě v údolí řeky Teplé, projdeme se prázdnou kolonádou, zastavíme se na zákusek v Thermalu (nebo raději v Puppu?) a okolo poledne vyrazíme vstříc domovu, abychom se na závěr pohodového lázeňského víkendu vyhnuli zbytečně stresující dopravní vlně nedělních návratů z venkova na Prahu.

Rozpočet zahrnuje:

 • 3 x ubytování ve 2lůžkovém pokoji v F&F Hotels Loket (http://www.hotel-loket.cz/)
 • 3 x snídaně v hotelu
 • 1 x degustační večeře se selátkem a ochutnávkou piv
 • doprovod průvodce Petra Čermáka
 • pojištění zájezdu dle zákona 159/99 Sb.

Rozpočet nezahrnuje:

 • Dopravu do Lokte a na místě (prlvodce nabízí případným zájemcům „spolujízdu“)
 • Případné parkování vašeho vozu v Lokti (hotel nemá vlastní parkoviště)
 • Další stravování neuvedené v rozpočtu
 • Vstupy a výlety neuvedené v rozpočtu

 • Předpokládaný počet účastníků akce: přibližně 10 osob.
 • Zájezd se uskuteční při min. počtu 8 osob. Potvrzení realizace akce obdržíte do 2.8.2020.
 • Program může být pozměněn či upraven podle aktuálního počasí či dalších okolností.
 • V případě zájmu skupiny večer možnost cestovatelských vyprávění z cest pana Petra Čermáka.
 • Jakékoli dotazy k akci můžete směřovat na: radka.svobodova zavináč axamittravel.cz, www.axamittravel.cz