Táborsko pro fajnšmekry s Petrem Čermákem

Termín: 31.7.2020 - 2.8.2020
Počet volných míst: 0
Rozpočet: 7 200 Kč

Husitský Tábor letos slaví 600. narozeniny. Připravili jsme pro Vás – naše milé fajnšmekry – víkend v překrásném jihočeském městě s naším nadšeným železničním cestovatelem Petrem Čermákem. Chcete-li, můžete se už na cestu z Prahy rovnou vydat stylově vlakem, jízda trvá jen něco přes hodinu. Ale i kdybyste přijeli vozem, vlakem byste se každopádně měli svézt aspoň na místě, jelikož z Tábora do Bechyně vede unikátní Křižíkova elektrická železnice, nejstarší dráha svého druhu ve střední Evropě.

Jakkoli je Tábor významná železniční křižovatka, nebude to víkend zdaleka jen železniční, ale také historický, lahůdkový, vyhlídkový, plovací, zmrzlinový a kdo ví – Možná přijde i kouzelník!:) Legendární televizní show se dlouhá léta natáčela právě v Táboře a když do města přijel Karel Gott, bylo to pro místní „modropupkáče“, jak si Táborité odpradávna přezdívají, velké pozdvižení. Jako kdyby Přijela pouť, jak pěl již zesnulý Mistr, jenž kdysi do Tábora cestoval po legendární silnici E14, která už také žije leda v Mistrově písni, neboť ji mezitím přečíslovali na E55.

Jaká další tajemství Tábora Z dávných dnů společně odhalíme? Vydejte se s námi na jih Čech v půli prázdnin poznat, jak úžasně Tábor dokáže Žít a až pojedete domů, dost možná si budete prozpěvovat … A to mám rád!

Ubytování jsme volili na základě vlastní zkušenosti v nádherném butikovém secesním hotelu přímo na náměstí.

Hotel Nautilus je skvost mezi místními hotely. Velmi zdařilý design, umělecká díla vkusně umístěná po hotelu i pokojích a pozor – restaurace Goldie se pravidelně umisťuje v TOP20 v Mauerově výběru! Místní 5chodové degustační menu patří ke špičce – proto jsme ho zahrnuli do „povinné“ ceny. Věříme, že zaujme i vás.

Komu by vyhovovalo relaxační tempo, může si místo výšlapů a programu s panem Čermákem objednat wellness. Co takhle soukromá vířivka pro 2 se šampaňským?

více info na: Hotel Nautilus

Itinerář výpravy

Okolo poledne dorazíme do Tábora a ubytujeme se ve stylovém butikovém wellness hotelu přímo na historickém Žižkově náměstí.

Vydáme se na první vycházku staletými uličkami a na první ochutnávky. Věděli jste, že v Táboře lze ochutnat jednu z nejlepších zmrzlin v Česku od držitele titulu Zmrzlinář roku 2017?

Podle počasí se odpoledne můžeme vydat na prázdninovou koupačku v nádherně zrenovované městské vodní nádrži biblického jména Jordán, případně zchladit se do tajuplného táborského podzemí a husitského muzea.

Navečer si v hotelu dopřejeme pozoruhodné 5chodové degustační menu a podle chuti se můžeme s Petrem Čermákem aspoň v obrázcích a filmových klipech vypravit na vybranou železniční výpravu do vzdálenějšího svě­ta.

1.noc – hotel Nautilus

Vypravíme se obhlédnout zblízka slavnou Křižíkovu nejstarší elektrickou železnici ve střední Evropě. Pojedeme pomalinkou vyhlídkovou lokálkou z Tábora do Bechyně, krátce si prohlédneme lázeňské městečko a vyrazíme zpět.

Nepojedeme však až na nádraží, vyskočíme cestou u vzkříšené rozhledny Hýlačka nad Táborem, ke které se váže dojemný příběh hrdosti a nadšení místních turistů a z jejíhož ochozu bývá vidět za dobrého počasí až do Alp.

Poté budeme pokračovat do „utajených“ zákoutí husitského města, která dobře znají místní, ale návštěvníků tam mnoho nezabloudí. Podíváme se třeba na hradby nebo do Holečkových sadů.

Podvečer opět věnujeme relaxaci, dobrému jídlu a v případě zájmu i další železniční výpravě do vzdálenějšího světa v obrázcích a filmových klipech.

2.noc – hotel Nautilus

Na závěr táborského prázdninového víkendu se můžeme projít do blízkého kláštera Klokoty, který je národní kulturní památkou. Poutní areál s chrámem, křížová cesta i nedaleký hřbitov se nacházejí na krásném místě nad řekou Lužnicí a přitahují množství poutníků i běžných turistů.

V Táboře si ještě dopřejeme dobrý nedělní oběd a poté už se rozjedeme k domovům.

Kdo by program chtěl absolvovat s dětmi (či vnoučaty), pak by na závěr neměl vynechat sladké Muzeum čokolády a marcipánu (ale možná by mohl vynechat oběd před tím:). Pro holčičky čokoládové panenky v krásných šatech, pro kluky třeba Jaromír Jágr v životní velikosti (v čoko-provedení) a pro dospělé pak možnost zavést děti k čertovi či k Perníkové chaloupce. V Muzeu se zabaví všichni a klidně i na půl dne (možný tip na nepříznivé počasí).

Rozpočet zahrnuje:

 • 2 x ubytování v pokoji comfort v hotelu Nautilus (ve 2lůžkovém pokoji)
 • 2 x snídaně v hotelu Nautilus
 • městský poplatek
 • 1×5chodové degustační menu
 • 1 x vlaková jízdenka na bechyňskou lokálku
 • doprovod průvodce Petra Čermáka
 • pojištění zájezdu dle zákona 159/99 Sb.

Rozpočet nezahrnuje:

 • Dopravu do Tábora (autem lze za cca 1,5 hod z Prahy dle stavu na D1 – pozor, v létě se má opravovat úsek od Opatova k Průhonicím, lze očekávat kolony! Případně lze stylově s „vlakomilcem“ panem Čermákem vlakem z Prahy – vlak jede z Hlavního nádraží zhruba každou hodinu a rychlíkem jste za 1 hod 25 min v Táboře)
 • Případné parkování vašeho vozu v Táboře
 • Další stravování neuvedené v rozpočtu
 • Další vstupy a výlety neuvedené v rozpočtu

Možno přikoupit:

 • Parkování na soukromém parkovišti hotelu Nautilus (cca 100m od hotelu, v centru města) – 300 Kč/2 noci
 • Wellness procedury
 • Pokoje superior (s výhledem na náměstí) – 1500 Kč/pokoj/pobyt
 • Na vyžádání i možnost apartmá či rodinného apartmá

Další informace:

 • Předpokládaný počet účastníků akce: přibližně 10 osob.
 • Zájezd se uskuteční při min. počtu 8 osob. Potvrzení realizace akce obdržíte do 2.7.2020.
 • Program může být pozměněn či upraven podle aktuálního počasí či dalších okolností.
 • V případě zájmu skupiny večer možnost cestovatelských vyprávění z cest pana Petra Čermáka.
 • Jakékoli dotazy k akci můžete směřovat na: radka.svobodova zavináč axamittravel.cz, www.axamittravel.cz