Mauricius aktivně a s jógou s Ilonou Kindlovou

Termín: 13.11.2021 - 25.11.2021
Počet volných míst: 0
Rozpočet: 88 000 Kč

Ať jste začátečníci nebo pokročilí, nechte se vtáhnout do jógové praxe pod vedením zkušené lektorky Ilony Kindlové na jedinečných místech ostrova Mauricius. V propojení s přírodou a místním prostředím se naučíme jógu v každodennosti s volností. Vědomým dýcháním dosáhneme optimálního držení a uvolnění těla. Postupně budeme nacházet způsob, jak se dlouhodobě cítit lépe a užívat si sami sebe každý den.

Ostrov Mauricius je obklopen více než 150 kilometry bílých písečných pláží. Laguny jsou chráněny před otevřeným mořem třetím největším korálovým útesem na světě, který ostrov obklopuje. Poloha a charakter ostrova předurčují Mauritius jako tropický ráj s famózními zelenými lesy v jeho horských oblastech. Listopad je statisticky nejsušší měsíc v roce, vzhledem k charakteru ostrova (stálezelený) však i v tomto období lze očekávat přeháňky. Celoročně jsou zde však příjemé teploty mezi 25–30 stupni Celsia.

POZN: Od 1.10. je ostrov zpřístupněn všem po negativním PCR testu a kompletním očkování. (Neočkovaní bohužel budou muset podstoupit 14denní karanténu). 0 a 5.den po příjezdu jsou v hotelech klienti testováni antigenním testem. Je však třeba počítat s faktem, že podmínky cestování se mohou měnit (jak známo i ze dne na den a CK za ně nenese odpovědnost). I v případě, že vycestujete do destinace, mohou se v průběhu vašeho pobytu změnit podmínky pro návrat. Více info na poslední straně výpravy.

Náš pobyt bude obohacen téměř každý den o cvičení a výlety. Na kole, po svých i na kajacích budeme objevovat ostrov, bavit se, odpočívat, relaxovat a pracovat na sobě. Program je ryze dobrovolný. Lze se ho účastnit s ohledem na svoje zdraví a momentální nastavení. Aneb „nenutím se do ničeho, co nechci. Ale můžu to zkusit. :o)“

Ubytováni budeme na dvou místech. Nejprve si odpočineme na jihu ostrova. Ubytujeme se ve 4* hotelu na jedné z nejkrásnějších pláží. Náš pobyt bude s polopenzí, ale případní zájemci si mohou připlatit i all inclusive na místě. Ke společnému cvičení využijeme třeba hotelovou zahradu. Během putování po jihu řádně prozkoumáme přírodní krásy hornatější části ostrova – na kole i pěšky. Následně se přesuneme za severozápadní část, kde na nás čeká luxusní hotel Westin Turtle Bay Resort & Spa 5*. Z tohoto místa podnikneme i delší výlet na elektrokolech za cukrovým dobrodružstvím a vyzkoušíme si mořské kajaky a pádlování v mangrovech.

V případě, že se necítíte na takto aktivní dovolenou, nevadí…Nabízíme i místo pro „no sport“ s možností ubytování ve výše zmíněných hotelech a společného výletu k Zemi sedmi barev a vodopádu Chamarel. Cena pobytu je 80 000 Kč/os.

Itinerář výpravy

Podle finálního letového řádu sraz (pravděpodobně) odpoledne s cvičitelkou Ilonou Kindlovou na letišti Václava Havla a následně odlet na Mauricius přes Paříž.

Aktuální rezervovaný itinerář (do odletu se může změnit):

13.11. Praha – Paříž 17:50 – 19:40
13.11. Paříž – Mauricius 23:35 – 13:40+1
24.11. Mauricius – Paříž 21:10 – 06:00+1
25.11. Paříž – Praha 08:40 – 10:25

Přílet na Mauricius. Imigrační procedury, následuje transfer k ubytování.

Volno

První lekce jógy: základní dechové techniky, protažení a aklimatizace těla na nové prostředí po letu.

Večeře, 1. noc v hotelu Tamassa

Druhá lekce jógy: nácvik uvědomění si dechu, základní držení těla ve stoji, v sedu i v lehu. :o)

I když Mauricius (oproti jiným destinacím například v Asii či v Karibiku) nevyžaduje tak velký „časový skok“ a díky minimálnímu časovému posunu (3 hodiny) nebudeme příliš vykolejeni, přeci jen je dlouhý let nápor na organismus. Dovolíme si tedy první den prolenošit a vychutnat si zázemí tohoto příjemného hotelu, který se nachází na jedné z nejkrásnějších pláží ostrova. Díky výhodné poloze na jihu budeme mít následující dny blízko na výlety i do hor na výšlapy.

Třetí lekce jógy: jednoduché pozice se správným zapojením středu těla pomocí záměru a správného nastavení opor.

Večeře, 2. noc – hotel Tamassa

Čtvrtá lekce jógy: zabydlíme se ve svém těle a připravíme jej na cyklistický výlet.

Dostatečně posíleni snídaní se vydáme na 3–4hodinový výlet na horských kolech. Místní průvodce nás vezme podél jižního pobřeží a ukáže nám nádherné zapomenuté písčité pláže a přírodní úkazy. Projedeme okolo vesničky s veselým jménem „Zátka nebo chcete-li i Dopravní zácpa“ k místu, kde vodní eroze a příliv vytvořily nádherný most nad útesy. Fotka, kde stojíte rozkročeni nad oceánem, patří k těm, bez kterých nelze Mauricius opustit!

Následně se změní profil naší trasy a po spíše kamenitých cestách dorazíme až k dalšímu divu přírody – díře ve skále Le Souffleur. Zde příboj vytváří úchvatné vodotrysky: https://www.youtube.com/watch?…

Podél cesty zcela jistě potkáme i stáda koz či krav. Celá trasa může mít kolem 15–30 km  – přizpůsobíme zájmu a zdatnosti skupiny. Důležitý není počet najetých kilometrů, ale dobrý pocit z pohybu na čerstvém vzduchu a objevování krás ostrovní přírody.

Pátá večerní jóga: relaxační jógová terapie po jízdě, zaměříme se na srovnání zad a protažení nejen nohou. Jednoduchou meditační technikou integrujeme načerpané zážitky.

Večeře, 3.noc – hotel Tamassa

Tento den si rozhodně přivstaneme, abychom na nejkrásnější horu Mauriciu, která figuruje od roku 2008 na listu UNESCO a ze které jsou fantastické výhledy, vyšplhali ještě před polednem. Čeká nás výstup na 498 metrů vysoký kopec Le Morne, který dominuje jihozápadnímu výběžku a je hlavním orientačním bodem pro celé okolí. Na horu není volný přístup a díky tomu zde najdeme nejzachovalejší přírodu ostrova vůbec. Endemické druhy ptáků i rostlin nám budou dělat (kromě místního průvodce) doprovod na cestu nahoru i dolů. Výlet obvykle trvá kolem 4 hodin, některé úseky jsou strmější a je nutné využít i rukou, ale výhledy z vrcholu nás dostatečně odmění za naši snahu!

Po treku se osvěžíme na veřejné pláži s jemným pískem, jedné z nejhezčích na ostrově. Ne nadarmo jsou v okolí ty nejluxusnější hotely ostrova. My si však na rozdíl od většiny hotelových hostů budeme moci uchovat i vzpomínky na přírodu viděnou z ptačí perspektivy.

Po odpočinku na pláži se vydáme do nitra jižní části ostrova, kde si prohlédneme nejvyšší vodopád Chamarel a nedalekou zemi „sedmi barev“ – ikonická místa, bez jejichž návštěvy by náš pobyt nebyl kompletní. Odpoledne návrat do hotelu a odpočinek.

Šestá lekce jógy: prohloubíme vnitřní sílu, uvědomíme si střed těla, procítíme sami sebe v jednoduchých jógových pozicích, v souladu s dechem navýšíme vitální energii. Ukážeme si, jak vyladit svůj krok.

Večeře, 4. noc – hotel Tamassa

Snídaně, check-out. Naše zavazadla se vydají do dalšího hotelu. My se však podíváme do přírodního parku Black River. Trek přírodou v horách, jejichž výška je nadmíru přívětivá, nabízí výhledy jako nikde jinde. Během zhruba 7 km trasy s převýšením zhruba 400 metrů vystoupíme na několik vyhlídek a prohlédneme si různé části zalesněného parku. Nejfotogeničtější jsou vyhlídky s blankytně modrým oceánem v dáli lemujícím zelené vrcholky hor. Když se nám bude chtít, můžeme se i vykoupat v horské řece. Poté se vrátíme zpět k autobusu. Pokud nám zbyde čas, zkusíme zařídit koupání na proslavené pláži Flic en Flac, kde je i spousta stánků a restaurací na případný oběd. Poté pojedeme za našimi zavazadly – do hotelu Westin Turtle Bay Resort&Spa.

Přejezd na severozápadní část ostrova, kde budeme bydlet dalších 6 nocí. Check-in na pokoje, koupání, relax.

Večeře v hotelu. 5. noc – Westin

Sedmá – ranní lekce: Cvičení 4 směrů – dechové cvičení podle Sufijské tradice. Rozvíříme energii dechem i jednoduchou sestavou, na závěr nás čeká meditace s vizualizací.

Celodenní odpočinek v hotelu. Hotel nabízí množství aktivit, které můžeme podnikat na vlastní pěst. Kromě oceánu si lze zaplavat ve dvou bazénech. Ve sportovním centru si lze zdarma vypůjčit a vyzkoušet kajaky, šlapadla, windsurfing, vybavení na šnorchlování. Fitness centrum je otevřeno 24 hodin denně. Dále je možnost zahrát si fotbal, beach voleyball nebo pétanque. Pro milovníky jogingu jsou z hotelu značeny dvě běžecké trasy (5 a 10km). V hotelu si lze zahrát i tenis. V hotelu je každý večer připraven zábavný program, dvakrát týdně se organizuje jogging s lektorem či výlet na kolech.

Osmá podvečerní lekce před večeří: Přes pozdrav slunci nás praxe donese k základním asanám – pozice hravě nastavíme a procítíme i pomocí dechových technik jako je Bhastrika a Udžají dech – dech vítězů.

Plná penze v hotelu Westin. 6. noc – Westin

Devátá lekce jógy: ranní protažení, dechové techniky a relaxace.

Snídaně v hotelu.

Mauricius a jeho historie je spjata s výrobu cukru a pěstováním cukrové třtiny. Vydáme se tedy na sladký výlet – na elektrokolech. Cestami v polích cukrové třtiny, s vyhlídkami na okolní hory včetně Le Pouce, na kterou zkusíme vylézt později, až ke koloniálním památkám a domům bývalých kolonizátorů, přes malebné vesničky až ke koloniálnímu domu Villebague, kde nás čeká piknik. Pokud situace dovolí, budeme mít ještě malou ochutnávku čaje a místních sladkostí v mauricijské domácnosti před tím, než se vydáme na prohlídku botanické zahrady. Nejslavnější botanická zahrada Pamplemousse je mauricijským pokladem. Najdeme zde řadu místních rostlin, ale i dovežených „krasavic“ jako je například viktorie královská – největší leknínovitá rostlina na světě. Celodenní výlet (pokud budeme mít čas a sílu), zakončíme v muzeu cukru.

Desátá lekce jógy: prohloubení praxe, jednoduché mentální techniky, vizualizace a koncentrace skrze dech na tělo v pohybu i v meditační pozici.

Večeře, 7. noc – Westin

Ani tento den nebude chybět nabídka ranní a podvečerní lekce jógy.

Snídaně v hotelu.

Celodenní odpočinek v hotelu. Hotel nabízí množství aktivit, které můžeme podnikat na vlastní pěst.

Oběd, večeře, 8. noc – Westin

Patnáctá lekce jógy: bioenergetická sestava a dechové techniky pro plný dech na výstup, ukotvíme získané znalosti z předešlých dní.

Snídaně v hotelu.

Vydáme se na jedem z lehčích, ale neméně hezkých treků. Čeká nás třetí nejvyšší hora ostrova – Le Pouce. Po výstupech z předchozích dnů tento trek zvládneme „levou zadní“ – za 3 hodinky se podíváme na horu, odkud je 360stupňový výhled na téměř celý ostrov – zejména jeho severní a západní část, přilehlé ostrůvky, pole s cukrovou třtinou i vrchovinu na jižní části. Kolem poledního návrat zpět do hotelu. Individuální volno – koupání, plavání, šnorchlování, lenošení.

Šestnáctá lekce jógy: terapeutické zaměření na záda, uvědomění si a připomenutí základních nastavení těla při každodenním pohybu.

Večeře v hotelu. 9. noc – Westin

Patnáctá lekce jógy: dynamické protažení se zaměřením na bojovníky a ukotvení v nohách i pánvi pro správné usazení v kajaku a příprava paží i rukou pro lehkost plutí.

Snídaně v hotelu.

Dnes dáme odpočinout nohám a naopak více zaměstnáme ruce. Vydáme se na mořské kajaky objevovat mělké vody a mangrovové porosty a to v okolí malého ostrova Ile d´Ambre. Vystoupíme i na ostrůvek a prohlédneme si zříceninu, a zároveň se od průvodce dozvíme i hodně o mořské flóře a tomto zajímavém ekosystému. Brzy odpoledne návrat do hotelu a individuální program. Možný relax na pláži či šnorchlování k jednomu z nejpestřejších korálových útesů nedaleko hotelu.

Odpoledne koupání, šnorchlování, relax.

Šestnáctá lekce jógy: hathajóga nás podrží ve výdržích klasických pozic, procítíme v nich dech i tělo, závěrem si dopřejeme techniky pro pranajamu a meditaci.

Večeře, 10. noc – Westin

Sedmnáctá lekce jógy: už si budeme „hrát“ s odpočatým i nastaveným tělem, zklidněnou myslí a plynulým dechem.

Snídaně v hotelu.

Odpočinek v hotelu, balení a check-out. Podle aktuálního letového řádu je odlet večer, do podzimu se však časy letů mohou změnit. Standardní doba check-outu je dopoledne obvykle mezi 10–11 hodinou. V hotelu je možné domluvit uložení kufrů. Late check-out (za příplatek) lze domluvit až na místě a řídí se aktuální obsazeností hotelu následující noc. Transfer z hotelu na letiště. Imigrační procedury, odlet do Evropy.

Poznámka: je možné, že před odletem bude nutné podstoupit testování na covid. Toto bývá zpoplatněno a je nutné počítat s vícenáklady na tento zákrok. V tuto chvíli však oočkovaná cestovatelé nemusí testy podstupovat.

Ráno přestup v Paříži a odlet do Prahy.

Možné testování po příletu. Aktuálně jsou všechny země mimo EU zařazeny na červenou listinu, tudíž je nutná po návratu samoizolace a PCR test nejdříve 5.den po návratu.

Příjemný 4* hotel na jižní části ostrova, 30 km od letiště. Hotel se nachází na břehu oceánu, je umístěný v tropické zahradě a tvoří ho několik nižších budov. Stravování je zajištěno ve 2 restauracích, vychutnat si lze i nabídku plážového baru nebo lounge baru.

Hosté mohou využít 4 bazény, spa, sauny, fitness centrum, tenisové kurty. K dispozici je wifi zdarma.

Hotel má vlastní nabídku výletů – můžete se vydat rybařit na moře, na loď s proskleným dnem, případně si zaplatit kurzy potápění, kite surfing.

V hotelu je celkem 214 pokojů, všechny pokoje mají terasu nebo balkon. Standardní pokoje mají 43m2, jsou vybaveny televizí, minibarem, konvicí na vaření kávy/čaje, vlastní sociální zařízení včetně kosmetiky a župany s přezůvkami, vysoušečem vlasů. Na pokojích je wifi. Zásuvky 220 V. Možnost twin pokojů (oddělená lůžka).

Více detailů najdete zde: https://www.tamassaresorts.com/

Hotel The Westin Turtle Bay resort&spa, 5* web hotelu

Hotel se nachází na západě ostrova, u zálivu Turtle Bay s nejstarší mauricijskou mořskou rezervací, u vesnice Balaclava. Hotel je v 10 hektarové tropické zahradě, přímo na břehu oceánu, u písečné pláže dlouhé cca 700 m. Vstup do vody je místy kamenitý (doporučujeme boty do vody) a v celém zálivu je množství korálů a bohatý podmořský život. Hotel se pyšní několika oceněními – např. Titul „hotel roku“ sítě Marriott v roce 2019.

V hotelu je možnost stravování v 6 restaurací a barů. V celém hotelu je k dispozici wifi zdarma, v lobby i na pokojích. Funguje zde i směnárna, pokojový servis 24 hodin denně, možnost vypůjčení auta, využití služby prádelny.

Kromě oceánu si lze zaplavat ve dvou bazénech. Ve sportovním centru si lze zdarma vypůjčit a vyzkoušet kajaky, šlapadla, windsurfing, vybavení na šnorchlování. Fitness centrum je otevřeno 24 hodin denně. Dále je možnost zahrát si fotbal, beach voleyball nebo pétanque. Pro milovníky joggingu jsou z hotelu značeny dvě běžecké trasy (5 a 10km). V hotelu si lze zahrát i tenis. Každý večer připraven zábavný program, dvakrát týdně se organizuje jogging s lektorem či výlet na kolech.

Pro dokonalou relaxaci je možné využít služeb „The Heavenly Spa“ (za poplatek). V ceně pobytu je možnost využití jacuzzi, páry či sauny, relaxační místnost. Za poplatek jsou pak masáže, peeling, kosmetické procedury, kadeřnické služby, pedikúra, manikúra a další.

Resort nabízí celkem 190 pokojů, budovy jsou 3patrové. Pokoje jsou velmi prostorné. Síť Westin se chlubí nejpohodlnějšími postelemi (ne nadarmo se jim říká „nebeské“). „Nejmenší“ pokoje deluxe mají 63m2 a balkon či terasu. Jsou plně klimatizované s individuálním ovládáním, se sejfem, televizí, telefonem, na posteli je výběr z několika druhů polštářů. K dispozici je i žehlička, minilednička, minibar (za poplatek), kávovar, denně balená voda. V koupelně je sprcha i vana, vysoušeč vlasů, župan, kosmetické potřeby.

Rozpočet zahrnuje:

 • Skupinovou letenku Praha – Mauricius a zpět včetně letištních tax a vystavovacího poplatku v třídě economy s Air France
 • 1 kus odbaveného zavazadla do váhy 23 kg a 1 ks příručního zavazadla na palubu
 • 4 x ubytování ve 2-lůžkových pokojích standard v 4* hotelu Tamassa na jihu ostrova
 • 4 x polopenze v hotelu Tamassa
 • 6 x ubytování ve 2-lůžkových pokojích v 5* hotelu Westin
 • Plná penze v hotelu Westin
 • Transfery z a na letiště
 • Transfery na výlety
 • Polodenní výlet na kolech po jihu ostrova
 • Celodenní výlet s trekem na horu Le Morne a zastávkou u vodopádu a u země 7mi barev
 • Polodenní trek v pohoří a přírodním parku Black Mountain
 • Polodenní výlet s trekem na horu Le Pouce
 • Polodenní výlet na mořské kajaky
 • Celodenní výlet na elektrokolech s lehkým obědem
 • Místní anglicky mluvící průvodce během aktivit
 • 17 x lekce jógy
 • Aktivity organizované v rámci programů v hotelu Tamassa a Westin
 • Doprovod z Prahy – Ilona Kindlová (viz profil cestovatele)
 • Telefonická asistence z CK Axamit Travel s.r.o.
 • Pojištění zájezdu dle zákona 159/99 Sb.

Rozpočet nezahrnuje:

 • Obědy (krom uvedených)
 • Nápoje kromě snídaní
 • Spropitné průvodcům, řidičům
 • Útrata osobní povahy (minibary apod.)
 • Cestovní pojištění
 • Pojištění storna zájezdu

Možno přikoupit:

 • Příplatek za 1lůžkový pokoj – 19 000 Kč
 • Cestovní pojištění ERV cestovní pojišťovny – produkt SBALENO/Na Maximum (včetně pojištění covid) na 11 až 17 dní – 2 980 Kč bez spoluúčasti
 • Cestovní pojištění ERV cestovní pojišťovny – produkt SBALENO/Na Maximum Senior (nad 70 let) na 11 až 17 dní  – 4 770 Kč bez spoluúčasti (nutno vyplnit zdravotní dotazník před uzavřením pojištění)
 • K cestovnímu pojištění SBALENO je možno přidat balíček ERV Extra, který se vztahuje na mnoho dalších rizik (např. náhradní doprava a ubytování v případě znemožnění návratu kvůli COVID-19, zpoždění zavazadel, zmeškání nebo zpoždění odjezdu) – za 349 Kč
 • Pojištění storna zájezdu nyní pouze ve variantě Storno Plus (U varianty STORNO PLUS můžete stornovat i z jiných než zdravotních důvodů. Doporučujeme si přečíst více informací zde, kde jsou důvody storna specifikovány.). Výše storna se odvíjí od finální ceny objednaných služeb. V kombinaci s cestovním pojištěním stojí 5% z ceny zájezdu (tedy 4400 Kč pro osobu ubytovanou na dvojlůžkovém pokoji). Pokud byste se pojišťovali pouze na storno, výše storna je 7%.

POZOR – při vstupu na Mauricius je vyžadován doklad o cestovním pojištění včetně covid. Kdo nebude mít pojištění viz výše, je nutné, aby si zařídil vlastní a ověřil si u své pojišťovny, že ho na Mauriciu budou akceptovat.

Další informace:

 • Předpokládaný počet účastníků akce: přibližně 14 osob.
 • Zájezd se uskuteční při min. počtu 12 osob. Potvrzení realizace akce obdržíte nejpozději 60 dní před začátkem akce.
 • Na Mauricius je třeba cestovat s platným cestovním pasem, který má platnost ještě min 6 měsíců od vstupu.
 • Při vstupu se aktuálně nevyžaduje očkovací průkaz (výjimku tvoří očkování na covid) a ani vzhledem k hygienickým a klimatickým podmínkám není žádné očkování vyžadováno. S ohledem na pandemii COVID byl určen Mauriciem termín 1.10. jako možný vstup pro oočkované turisty s možností se pohybovat po ostrově (tedy i pořádat výlety mimo hotel). Přesto však je nadále vyžadován PCR test před odletem na Mauricius a dále jsou turisté testování v den příletu v hotelu a 5.den po příletu antigenními testy. V případě naší výpravy jsou tyto dva testy na Mauriciu pro naše klienty ZDARMA.
 • POZN: Neočkovaní klienti musí podstoupit 14denní karanténu, tzn. aktuální situace je taková, že bez očkování v podstatě na dobu kratší než 2 týdny nedává smysl cestu na Mauritius plánovat. Je však třeba počítat s faktem, že podmínky cestování se mohou měnit (bohužel zkušenosti napovídají, že i ze dne na den). Měnit se v průběhu času i během vašeho pobytu mohou i návratové podmínky do ČR.

Pravidla pro návrat zpět do ČR: Aktuálně platí (i pro Mauritius) výjimka pro očkované osoby. Citace z aktuálních podmínek: Po návratu z červených zemí je třeba mezi 5. a 14. dnem po návratu absolvovat PCR test. Do doby obdržení výsledků tohoto testu je nutná samoizolace. Výjimka platí pro občany, kteří mají již 14 dní ukončené očkovaní, nebo kteří prodělali covid v uplynulých 180 dnech.

 • POZOR – při vstupu na Mauricius je vyžadován doklad o cestovním pojištění včetně covid. Kdo nebude mít pojištění viz výše, je nutné, aby si zařídil vlastní a ověřil si u své pojišťovny, že ho na Mauriciu budou akceptovat.
 • Program může být pozměněn či upraven podle aktuálního počasí či dalších okolností.
 • Jakékoli dotazy k akci můžete směřovat na: radka.svobodova zavináč axamittravel.cz, www.axamittravel.cz